Domain (Alan Adı) Nasıl Alınır ?

Domain (Alan Adı) Nasıl Alınır ?

Domain internet kullanıcılarının web (internet) sitelerine ulaşmak için girdikleri isimlere verilen addır. Bu isimler kişisel; firma, ürün, marka ve proje içeriğine bağlı olarak belirlenmektedir. Domain adları genellikle 1-10 YIL süre ile bir defa kayıt edilmekte, istendiği taktirde daha sonra Domain Süre Uzatma işlemi yapılabilmektedir. Dünya genelinde kullanıma sunulan Domain Çeşitleri değişik uzantalarda olabilmektedirler.

Domain ya da (Alan Adı) alırken hangi konuyla alakalı bir internet sitesi kurmak istiyorsanız o kouyla bağlantılı bir Domain satın almalısınız. İnternet projeleriniz için ihtiyacınız olan Domain Tescil Etme ya da  Alan Adı Satın Alma işlemini saniyeler içerisinde özel olarak geliştirdiğimiz Domain Sorgulama panelimiz üzerinden tamamen güvenilir ve sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Domain (Alan Adı) Çeşitleri

com – Ticari faaliyet gösteren şirketlere aittir.

gov – Devlet teşkilatları ve kamuya aittir.

edu – Eğitim ve öğretim kurumlarına aittir.

gen – Kişisel siteler için verilir.

net – İnternet servis sağlayıcılarına aittir.

org – Vakıf, dernek, oda ve sivil toplum örgütlerine aittir.

mil – Askeri kuruluşlara aittir. int – Uluslararası kuruluşlara aittir.

Turkiye tarafindan verilen alan adlari

com.tr (Sirketler içindir, ticaret sicil belgesi istenmektedir)

net.tr (Ispler içindir,)

gen.tr (Genel kullanım içindir, belge istenmemektedir)

nom.tr (Kişisel kullanım içindir, belge istenmemektedir)

org.tr (Vakıf, dernek, partiler içindir, belge istenmektedir)

gov.tr (Devlet kuruluşları içindir, belge istenmektedir)

edu.tr (Üniversiteler içindir, belge istenmektedir)

k12.tr (Okullar içindir, belge istenmektedir)

Domain İşlemleri

 • Tescil & Kayıt
 • Yenileme (Süre Uzatma)
 • Transfer ( Başka Firmaya Taşıma) Mecbur Kalınmadıkça Önerilmez
 • DNS Oluşturma
 • Name Server Tanımlama
 • Transfer Şifresi
 • Sahip Belirleme
 • Teknik Sorumlu Belirleme
 • Sahip Değiştirme
 • Whois Tanımlama
 • Whois Gizleme

Ürün Görselleri

Web Sitesi, Ürün, Marka, Portal, E-Ticaret, Haber, Video, Blog vb. projelerinizin öncelikli gereksinimi olan Domain ya da (İsim Hakkı) en önemli detay olmakla birlikte Tescil edildiği firmanın Sektör Tecrübesi ve Güvenilir olması konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Projeniz için gerekli olan Alan Adı ya da Domain işlemleri Sorgulama Kayıt, Tescil için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. BurHOST ihtiyacınız olan Domain uzantılarını en uygun fiyatlara sunan Güvenilir Domain Firmaları içerisinde en fazla tercih edilen şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Domain Sorgulama

Firmamız 2009 yılından itibaren BurHOST ismi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2022 yılında daha geniş çaplı bir yapılanmaya giderek WHM markası altında; Bilişim, İnternet Hizmetleri, Hosting, SEO konularında da hizmet vermeye başladık.

Sunduğumuz tüm hizmetlerde daima müşteri memnuniyetini gözeterek yaptığımız çalışmalara bağlı olarak ziyaretçi, kullanıcı, üye ve müşterilerinizin için oluşturduğunuz platformların en iyi şekilde çalışabilmesi adına üzerime düşeni fazlasıyla yapıyoruz.

İştiraklerimiz

Whm BilişimWHM HostingWHM Seo


Domain Hakkında Merak Edilenler
Domain Tescil ve Kayıt İşlemi Süresi Nedir ?
Domain Tescil işlemlerinde istediğiniz Alan Adı nesnesini 1-10 Yıl arasında bütçeniz ve tercih ettiğiniz zaman aralığınca Kayıt yapabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman Yenileme & Süre Uzatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Domain Fiyatları Nasıl Belirlenir ?
Domain Fiyatları hemen hemen herkezin merak ettiği bir konudur. Alan Adı Ücretleri bütün Dünya genelinde ICANN adındaki Kuruluş tarafından belirlenmektedir. Fakat; ICANN üzerinden satın alınan ve bu yapı üzerinde tutulan Domain isimleri bu hizmeti sunan İnternet Hizmetleri firmaları tarafından çeşitli KAR oranları belirlenerek yansıtılmaktadır. ICANN isimli kuruluş KAR amacı gütmemekle birlikte Dünya genelindeki tüm Domain İsimleri ve Domain Uzantıları hakkında bir veritabanı oluşturarak Tahsis edilmesini sağlamaktadır.
Domain Tescil Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?
Domain Tescil Etme işlemleri öncesinde yapmanız gereken en önemli detay Alan Adı ya da İsim Hakkı kaydını gerçekleştireceğiniz şirketin sektörde tecrübe edinmiş ve Güvenilir olmasıdır. Domain Satın Alma işlemleri sonrasında size özel olan ve ürünlerinizi Kontrol edebileceğiniz bir Domain Yönetim Paneli sunulması da önemlidir. Domain Yenileme, Transfer, EPP Kodu, Whois, DNS Oluşturma, Name Server, Yönlendirme gibi işlemlerinizi bu panel üzerinden gerçekleştirmelisiniz.

Güvenilir Domain Firmaları ya da Alan Adı Şirketleri hakkında yapılan araştırmalarda karşılaşacağınız BurHOST sektörde edinmiş olduğu deneyimler ve Domain Uzmanı personelleri ile size daima en iyi hizmeti sunmaktadır. Bilgi sahibi olmadığınız konularda 7/24 olarak Teknik Destek alabileceğiniz Müşteri Paneli ile sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturan firmamıza iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Domain Kampanyası
Düşük Domain Fiyatları !
Projeleriniz için belirlediğiniz Domain Çeşitleri için bizimle çalışmalısınız.

.com, .net, .com.tr, .tv, .gen.tr, .org ve yüzlerce Domain Uzantısı için BurHOST daima en uygun fiyatları sunacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN