Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Merak ettiğiniz konular ve sormak isteğiniz sorular için bu bölümden bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Neden bir web sitesi yaptırmalıyım ?
Günümüzde herkezin her türlü araştırmayı internette yaptığı gözönüne alındığında kendimizi, firmamızı ve ürünlerimizi tanıtmanında en iyi yolu internettir. Kendinize yada firmanıza ait bir Web Siteniz olduğunda günün 24 saati internet üzerinde bulunabilirsiniz. Web Sayfanızdaki iletişim bilgileriniz sayesinde sizi arayanlar kolaylıkla sizinle iletişime geçebilirler.

Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan parçalara web sayfası, aynı sistem altındaki bütün web sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan ve Global İnternet Ağında yayınlanan bütüne de Web Sitesi denir.

Web Tasarımı çalışması sonucunda ortaya çıkan Web Siteleri, günümüzde internette vakit geçiren kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artması ve insanların internet başında geçirdikleri süreler azımsanamayacak boyutlara ulaştığı için firmalar için ciddi anlamda önemli bir tanıtım aracı olarak ortaya çıkmaktadır.

Web Sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyat ve teknik özellik bilgilerini, resimlerini, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler ile ilgili potansiyel müşterilerini bilgilendirebiliyor, kendilerini rahat bir şekilde tanıtabiliyor ve potansiyel müşterilerine çok hızlı ulaşabiliyorlar.

Tanıtım aracı olarak kullanılmasının dışında web tasarımı sonucunda elde edilen web sitelerinin bir diğer önemli artısı da firmalar içi internet üzerinde online mağaza gibi işlev görebilmeleridir. Firmalar, ürünlerinin tüm bilgilerini buradan paylaşıp satış işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Alan adı (domain) seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyim ?
Alan adı (domain) web sitenizin akılda kalması ve tanıtımı konusunda en çok dikkat etmeniz gereken detayların başında gelmektedir. Özellikle akılda kalıcı ve kısa olarak seçilmesi gereken alan adları ulaşılabilirliğinizi daima 1 adım önde tutacaktır. Bu sebeple alan adı seçiminizi yaparken çok düşünmeli, araştırmalı ve doğru kararı verdiğinizden emin olmalısınız.
Hosting seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyim ?
Hosting seçimi web sitelerinde en çok dikkat edilmesi gerekn hususlar arasındadır. Hosting web sitelerinin dosyalarının barındırıldığı alanlardır. Web sitelerinizin sağlıklı olarak kesintisiz çalışabilmesi için hosting seçimlerinizi kaliteli ve tecrübeli firmalardan yapmalısınız. Hosting sektörü oldukça geniş bir sektördür. Fakat her hosting firması sizin için doğru seçim değildir. Hostinglerinizi seçerken web sitenizin sağlıklı çalışması, hızlı çalışması, saldırılara karşı tedbirli olması, ziyaretçilere cevap verebilmeli ve kesintiye uğramamalıdır. Kısaca özetlemek gerekirse hostinginiz ibir araba gibi düşünebilirsiniz. Arabanızın motoru ne kadar sağlam ise o kadar uzun süre yol katedebilirsiniz.
Sunucu seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyim ?
Sunucu, web sitelerinden ziyade portal, e-ticaret, siteleri, haber siteleri, yani kısacası çok ziyaretçi trafiğine sahip olan ve yoğun ziyaretçiye, işlemlere vb. gibi detaylara sahip olan web sitelerinin kullandıkları makinalardır. Sunucu seçiminde hosting seçiminde olduğu gibi sorunsuz, kesintisiz, saldırılara hazırlıklı ve bilişim uzmanları tarafından sürekli olarak kontrol ve takip edilen firmalardan seçmelisiniz.
SEO nedir ?
SEO, site içi ve site dışı olarak yapılan ve ziyaretçi çekmeye odaklı olan işlemlerdir. SEO, web sitelerinin ziyaretçi sayısını arttırmak ve firma, şirket, kişi yada kişilerin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayan bir tekniktir. SEO, son yıllarda artan rekabet ortamında web sitelerinin % 90'ında kullanılan bir işlemdir.
Neden SEO yaptırmalıyım ?
SEO, web sitenizin tanıtımı, reklamı ve ziyaretçi sayınızın artmasının yanı sıra daha çok kitleye ulaşmanızı sağlarken maddi olarakta daha çok para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bunlardan ziyade web siteniz sayesinde firmanızın popüleriteside artacaktır ve sektördeki rakiplerinizin önünde olacaksınız.
SEO fiyatları nasıl belirlenir ?
SEO fiyatları, öncelikle çalışma yapılacak web sitesinin, kelimenin ve sektördeki rekabet oranları ve rakiplerin yaptıkları çalışmalar analiz edilerek belirlenmektedir. Biz yaparız, biz hallederiz, biz sizi sürekli olarak en üst sırada tutarız vb. gibi vaatler veren firmalardan KESİNLİKLE uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Kimse Google'la anlaşmalı yada ortak olmadığına göre Google herkeze hakettiğini vermektedir. Google sitenizin yada sitelerin üst yada alt sıralarda yer alma algoritmasını web sitelerinin sağlığı, yapılan çalışmalar vb. gibi değerleri göz önüne alarak gerçekleştirmektedir. Siz siz olun gerek telefonla gerekse sözle siteniz sürekli olarak en üst sırada yer alacak gibi vaatler ve garanti veren firma, kişi, kişlere aldırış etmeyin. SEO hizmeti alacağınız firmaların referansları sizin için en önemli ve en garantili örnek olacaktır. SEO fiyatları genellikle aylık olarak ödenen ücretlerdir. SEO fiyatları oldukça maliyetli görünsede sitenizin ziyaretçi sayısı ve müşterilerinizle birlikte artan işleriniz bu maliyetleri fazlasıyla karşılamaktadır.
Arama motoru optimizasyonu nedir ?
Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin tanıtımı, reklamı, erişilebilirliği, ziyaretçi arttırımı için gerçekleştirilen işlemlerin geneline verilen isimdir. Arama motoru optimizasyonu bu konuda uzman, deneyimli, tecrübeli kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Arama motoru optimizasyonu işlemlerinde yapılacak olan yanlış değerlendirme ve uygulamalar web sitenizin Google, Yahoo, Bing, Yandex ve diğer arama motorlarında daha çok görünür olması yerine ceza almasına sebep olabilir. Arama motoru optimizasyonu hizmeti alacağınız firmaları iyi seçmelisiniz.
Firmanıza neden güvenmeliyim ?
Burhost İnternet Hizmetleri, Bursa'da web tasarım, hosting, seo, arama motoru optimizasyonu, reseller hosting, sunucu kiralama, bulut sunucu, domain tescil, google harita kaydı ve internetle ilgili her konuda destek ve hizmet alabileceğiniz firmadır. Bilgisi ve uzman personeli olmayan hiç bir konuda yaparız, hallederiz, başarırız vb. gibi vaatler vermeyen şirketimiz sadece bilgi sahibi ve konu hakkında uzman personeli olan hizmetleri size sunmaktadır. Bu ve bunun gibi sebeplerden ziyade özellikle SEO konusunda her sektörde sadece 1 firmaya hizmet verme politikasını ilke olarak benimsedik. Yani örnek vermek gerekirse ''bursa evden eve nakliyat'' kelimesi için hizmet vermiş olduğumuz bir firma yada şirket varsa bir diğer firmaya hizmet vermiyoruz.