Google Seo Nedir ?

Google Seo Nedir ?

Google SEO, hemen hemen her internet web sitesine uygulanan ve web sitesi sahiplerinin daha çok kitleye ulaşmasını sağlayan işlemlere verilen isimdir. SEO web sitelerinin incelenmesi, araştırma yapılması ve değer ölçümü vb. gibi bir araya getirilmesi sonrasında gerçekleştirilen uygulamalardır. Örnek vermek gerekirse SEO çalışması yapılan siteler kimsenin yolunu bilmediği, adını duymadığı, ziyaret etmediği ama doğa harikası yerler gibidir. Bu sebeplerden ötürü bir web siteniz varsa ve daha çok ziyaretçiye ulaşmak, müşteri kazanmak ve kazancınızı arttırmak istiyorsanız SEO hizmeti almalısınız.

İngilizce dilinde (Search Engine Optimization) Türkçede (Arama Motoru Optimizasyonu) olarak bilinen ve Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinden oluşan Seo nun amacı herhangi bir siteyi veyahutta herhangi bir sayfayı arama motorlarında üst sayfalara çıkmak amacıyla yapılan çalışmalardır. Kaliteli ve ziyaretçisi fazla olan bir site istiyorsanız Seo Search Engin Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu olmassa olmazların başında gelmektedir.

Web sitesi sahiplerinin hemen hemen hepsinin bildiği üzere her gün dahada fazla büyümekte olan internet ve Dünyanın en büyük arama motoru olan Google la iyi geçinirseniz yani Google a özgün, düzgün, doğru şekilde ve güncel olarak bilgi verirseniz Google da size ve sitenize tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla değer verecektir. Bu değerler esnasında hem ziyaretçi trafiğiniz artacak, hem kaliteli bir siteniz olacak, hemde eğer kullanıyorsanız Google Adsense reklamlarından iyi kazançlar elde edeceksiniz.

Her şeyin olduğu gibi web sitelerinin domain, hosting gibi sürekli ödenmesi gereken maddi giderleri vardır. Bu giderleri karşılamak için Google Adsense reklam gelirlerinden yada özel reklam alabiliyorsanız bu gelirlerden faydalanabilirsiniz. Google Adsense reklamlarından iyi gelirler elde etmek yada özel reklam gelirleri kazanmak için Google Arama Motoruyla iyi geçinmeli ve sade şık özgün yazıların konuların ve güncel olan bir siteye sahip olmanız gerekmektedir. Bu maddelerden sonra Seo çalışmaları devreye girmelidir. Seo çalışmaları için bilginiz varsa kendiniz bir şeyler yapabilir, yada profesyonel Seo şirketlerinden destek alabilirsiniz.

Google sitenizin sade, güncel, özgün ve kolay ulaşılabilir anlaşılabilir olduğunu anladığında zaten işiniz kolaylaşacaktır. Bundan sonra sitenize eklemiş olduğunuz makalelerinizin ve paylaşımlarınızın sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmasını takip edilmesini ve bu siteler üzerinden sitenizin popüleritesini arttırmaya devam etmeniz gerekmektedir. Bunları uygularken sitenizin kullanıcılara doğru, temiz, kolay ulaşılabilir ve anlaşılabilir bir site olması konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Sizinde bir web internet siteniz varsa ve google’da üst sıralarda görünmesini istiyorsanız. Bize ulaşın sitenizin içeriğine ve işinize uygun kritelere göre google seo çalışmanızı belirleyelim.

Google SEO Yaptırmanın Faydaları

  • Web sitenizin reklamı ve tanıtımı olur.
  • Sitenize daha fazla ziyaretçi gelir.
  • Firmanızın popülaritesi artar.
  • Müşterileriniz çoğalır.
  • Kazancınız fazlalaşır.

Ürün Görselleri

Google SEO işlemi interneti kullanan ve web sitesi olan firma, şirket, kişi yada kişilerin bir nevi mecburide olsa yaptırdıkları olan bir işlemdir. Web sitesi olan ve SEO çalışması yapılmayan web siteleri Google, Yahoo, Bing, Yandex, vb. arama motorlarında yapılan arama ve sogulamalarda görünmemektedir. Arama motorları insanlara faydalı bilgiler sunan ve sürekli olarak takip edilen ve güncellenen web sitelerini daha değerli bulmakta ve daha çok ziyaretçi yollamaktadırlar. Yani web sitenize SEO çalışması yaptırmaz iseniz web siteniz sadece www.siteisminiz.com adresini bilenler tarafından ziyaret edilecektir ve daha fazla müşteriye ulaşma imkanınız olmayacaktır.

Bursa SEO Uzmanı hakkında araştırma yapıyorsanız ve etkili ve kalıcı bir SEO hizmeti almak istiyorsanız SEO konusunda eğitimli, profesyonel SEO uzmanlarımız web sitenizi en üst sıralara taşıyacak olan SEO tekniklerini kullanarak SEO işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir.

Google SEO Hakkında Merak Edilenler
Google SEO Nedir ?
Her geçen gün daha fazla talep gören Google SEO hizmeti web sitelerinin geliştirilmesi ve erişilieblirliği adına yapılan teknik olan ve arama motorlarının Google, Yahoo, Yandex, Bing vb. web sitelerini daha iyi taramaları adına yapılan uygulamalardır. İngilizcede (Search Engine Optimization) olarak tanımlanan ve Türkçe açıklaması (Arama Motoru Optimizasyonu) olan SEO, sitenizin gelişmesine, bulunabilirliğinin artmasına yardımcı olurken, sitelerinize zarar verme olasılığının yüksek olduğu bir işlemdir. Google SEO işlemlerinde web sitelerinizin tepeden tırnağa incelenmesi ve doğru SEO tekniklerinin uygulanması gerekmektedir. Yanlış ve gereksiz olarak uygulanacak SEO işlemleri sitenizin arama motorlarına daha iyi tanıtılması yerine hiç görünmemesinede sebep olabilmektedir. Web sitelerine SEO Çalışması uygulanmadan önce Google ve diğer arama motorlarının çalışma mantığının iyi bilinmesi gerekmektedir.
Kimler Google SEO Yapabilir ?
Google SEO işlemleri SEO konusunda eğitim almış arama motorlarının çalışma mantığını öğrenmiş ve yaptıkları değişiklikleri takip eden ve uygulayan SEO uzmanları tarafından yapılmalıdır. Kendini SEO uzmanı olarak tanıtan ve SEO konusunda bilgisi olamayan kişilerden, firmalardan yada şirketlerden uzak durmalısınız. Web sitelerinize yapılacak uygulanacak yanlış ve bilinçsiz işlemler web sitenizin çöp olmasına ve arama motorlarından ceza almasına sebep olacaktır. Kısacası SEO hizmeti alacağınız firmadan referansları hakkında detaylı bilgi almalısınız.
Paralı reklam'ın (Adsense) SEO'ya etkisi varmıdır ?
Bir çok uzmanın belirttiği gibi (Adsense) reklamları SEO'ya yardımcı olan etkenlerden değildir ve SEO'ya hiçbir faydası olmaz. Adsense reklamları sadece sitenizin arama sonuçlarının listelendiği sayfaların üstünde göstermektedir. Google, web sitelerini ücret karşılığında arama sonuçlarına eklemez yada sitelerinizin sıralamasını değiştirmez. (Adsense) gibi ücretli reklamlar belirlediğiniz bütçe ve tıklama başı maliyetinizle alakalı olarak Google'ın sunmuş olduğu bir reklam hizmetidir. Web sitelerinizin sırlamasında herhangi bir etkiye sebep olmaz.

Bursa’da Google SEO firmaları arasında yıllardır bir çok müşteriye hizmet veren Burhost, SEO konusunda sorunsuz, etkili, başarılı sonuçlar alarak hizmet alabileceğiniz Bursa SEO şirketleri içindedir.

SEO Kampanyası
SEO hizmetimi almak istiyorsunuz ?
SEO kampanyamızdan yararlanmak için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin!

Kaliteli, etkili ve kalıcı SEO hizmetimizle tanışmak ve firmanızın ziyaretçi ve müşteri oranını arttırmak istiyorsanız bizimle görüşün. Firmanızı sektörünüzde üst sıralara taşıyalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN