X
X

Hazır Web Sitesi Nedir ?

AnasayfaYazılarWeb TasarımHazır Web Sitesi Nedir ?

Hazır Web Sitesi, internet üzerinde kısa sürede aktif olmak isteyen şahıs ya da işletmeler tarafından tercih edilen bir web sitesi hizmetidir. Hazır web siteleri web tasarım ve yazılım firmaları tarafından geliştirilen, çeşitli renk ve özellik seçenekleri ile tasarlanan temalardır. Bu web siteleri bir defaya mahsus geliştirilir ve birden fazla kullanıcıya satılır. Hazır sitelerin kısa sürede kurulması ve yönetim paneli kullanım kolaylığı sebebiyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Her geçen gün daha fazla artan ve Covid-19 Koronavirüs Pandemi sürecinde kişi ya da firmaların talep ettiği hazır web sitelerinin avantajları olmakla birlikte, dezavantajları da bulunmaktadır. Hazır web siteleri belirli kişiler tarafından tasarlandığı için üzerinde gerçekleştirilebilecek işlemler kısıtlıdır. İnternet kullanımının artması ve gelişen teknolojiyle birlikte web siteleri daima teknolojiye göre yapılandırılmalıdır. Özellikle sektör bazlı rekabet gerektiren işletmeler hazır web sitesi satın aldıktan bir süre sonra SEO konusunda destek alamadıkları gerekçesiyle tekrardan site yaptırmak zorunda kalmaktadır. Google, Yaani, Yandex, Bing ve benzeri arama motorlarının geliştirmiş oldukları algoritmalar alt yapıları birden fazla sayıda kullanılan web sitelerini daha az değer vermektedir.

Bunun sebebi ise tüm arama motorlarının web sitelerinin kendi geliştirdikleri algoritmalara uygun şekilde kodlanması ve tasarlanmasını istemektedir. Bu arama motorlarının yanı sıra oluşturulan web sitelerinin ziyaretçi trafiğini de büyük ölçüde arttırmaktadır. Kişisel bir blog sahibi iseniz yada küçük bir işletmeniz için web sitesi ihtiyacınız var ise Hazır Web Sitesi işiniz görecektir. Fakat, sürekli aktif olan, ürün satışı yaptığınız, rakiplerinizle rekabet etmeniz gereken bir sektörde hizmet veriyorsanız firmanıza özel bir web sitesi tasarlatmak sizin avantajınıza olacaktır.


Top