X
X

Google Adwords (Ads) Reklamları

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımGoogle Adwords (Ads) Reklamları

Bursa Google Adwords (Ads) Reklam konusunda hizmet veren reklam ajansı BurHOST, Google Reklamları hizmet ve destek alabileceğiniz firmadır.

Google Ads Reklamı Nedir ?

Google Ads reklamları, daha önceki adıyla Adwords Reklamları Dünya'nın en büyük arama motoru olan Google'ın sunmuş olduğu bir reklam sistemidir. Google Ads reklamları Google arama motorunda yapılan arama sorgularında ve YouTube sitesi üzerinde gösterilmektedir. İnternet üzerinde yapılan reklamların büyük bir kısmını oluşturan Google Ads reklamları doğru hedef kitlesine ulaşmanızı sağlamaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse Google Ads reklamları işletmenizi ve ürününüzü en iyi şeklde tanıtmanıza olanak sağlayacak olan dijital reklam ve pazarlama platformudur.

Google'da Ads Reklamı Nasıl Verilir ?

  1. Arama Ağı Reklamları : Arama Ağı Reklamları sunmuş olduğunuz hizmet ya da satmış olduğunuz ürünle ilgili anahtar kelimeler Google arama motorunda arandığında gösterilen reklam türüdür.
  2. Görüntülü Reklamlar : Görüntülü Rekamlar firmanızın, markanızın ya da ürününüzün logosu gibi görsellerin popüler web sitelerinde gösterildiği reklam türüdür.
  3. YouTube Reklamları : YouTube Reklamları video olarak hazırlanan reklamlarınızın YouTube video sitesi üzerinde gösterildiği reklam türüdür.
  4. Mobil Uygulama Reklamları : Mobil Uygulama Reklamları Google Play ve AppStore platformlarında bulunan uygulamalarınızın indirilme sayısını arttırmak için kullanılan reklam türüdür.
  5. Yeniden Pazarlama Reklamları : Yeniden Pazarlama Reklamları firma/şirket gibi işletmenizin özel olarak hazırlanan reklamlarını marka tanınırlığını arttırmak amacıyla kullanılan reklam türüdür.
  6. Gmail Reklamları : Gmail Reklamları hemen hemen hepimizin kullanmış olduğu Google'ın e-mail servisi olan Gmail üzerinde gelen kutusu üzerinde gösterilen reklam türüdür.
  7. Alışveriş Reklamları : Alışveriş Reklamları satmak istediğiniz ürünlerinizin görselleri, açıklamaları ve fiyatları gibi bilgilerin bulunduğu reklam türüdür.

Google Ads Reklamları Ne İşe Yarar ?

Google Ads reklamları web sitelerinin reklamını yapmak ve ziyaretçi sayısını arttırmak için en etkili reklam platformudur. Google Ads reklamları sayesinde web sitelerinizin trafiğini tahmin edemeyeceğiniz düzeyde arttırabilirsiniz. Google Ads reklamları web sitenizde büyük kitlelere ulaştırmak isteiğiniz bilgi ya da satışını yapmak istediğiniz ürünleri kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaştırabilirsiniz. İnternet kullanımının artması ve firmalar arasında artan rekabet ortamıyla birlikte Google Ads reklamları her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Google Ads reklamlarının bu kadar etkili olması Dünyan'nın en büyük arama motoru olan Google arama sorgularında gösterilmesi ve milyonlarca kullanıcıya anlık olarak ulaşmasından kaynaklanmaktadır.

Google Ads Reklam Maliyeti Nasıl Hesaplanır ?

Google Ads reklamları (TBM) Tıklama Başına Maliyet olarak hesaplanmaktadır. Google Ads Reklamları oluşturulduktan sonra kontrol edilir ve eğer uygunsa yayınlanmaya başlar. Google Ads reklamları kullanıcıların Google üzerinde gerçekleştirdikleri arama sorgularında belirli alanlarda gösterilir. Oluşturduğunuz reklamlara ve bağlantılara tıklandığı taktirde belirlemiş olduğunuz oran tutarınd hesabınızdan ödeme alınır. Reklamlarınıza tıklanmadığı taktirde herhangi bir ücret ödemezsiniz.


Top