X
X

Domain Satın Alma

AnasayfaYazılarTanıtım YazılarıDomain Satın Alma

Domain, internet üzerindeki web sitelerinin çalışması için gerekli olan başlıca Domain Name (Alan Adı) anlamına gelmektedir. Domain web sitelerinin barındırılmış olduğu hosting sunucularına özel olarak atanan IP adresleri yardımıyla ziyaretçilerin sitelere erişmesine olanak sağlamaktadır. Domain (Alan Adı) hizmeti Dünya genelinde internet hizmeti sunan firmalarca verilmektedir. Alan Adı uzantıları, .com, .net, .org, .tv, .info, .com.tr ve benzeri domain kayıt işlemleri 1-10 yıl arasında kayıt edilebilmektedir. Domain Kayıt işlemleri sırasında sizden bir takım bilgiler istenmektedir. Domain Satın Alma işlemleri sırasında sizden istenen bilgiler, (adınız, adresiniz, telefon numaranız) ve benzeri bilgiler (ICANN), İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu tarafından kontrol edilerek gerektiği gibi Whois veri tabanında yayınlanmaktadır. Dilerseniz Domain Whois Gizleme özelliğiyle bu bilgileri gizleyebilirsiniz.

Domain (Alan Adı) İle Neler Yapabilirsiniz ?

1. Satın alacağınız Domain ile bir web sitesi oluşturarak ziyaretçilerinizi ve müşterilerinizi web sitenize yönlendirebilir ve daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

2. Domain isminiz ile profesyonel olarak isminize özel e-mail adresleri oluşturabilir ve kişisel hayatınızda ya da iş hayatınızda paylaşabilirsiniz.

3. Müşterilerinizin Facebook, YouTube, Twitter, Instagram ve diğer sosyal ağlarda kolayca bulmasını sağlayabilirsiniz.

4. Satın alacağınız Domain isimlerini daha sonra satarak kar elde edebilirsiniz.

Kişisel ya da işletmenize özel olarak satın alacağınız Domain adresleri sayesinde sahibi olacağınız web sitelerinde isterseniz kişisel blog, kurumsal firma bilgilerinizi dilerseniz ürün satışı gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Web sitelerinin aktif olması ve ziyaretçilerin sitelere erişim sağlayabilmesi için gerekli olan Domain (Alan Adı) hizmeti, bu işlemleri gerçekleştiren yetkili firmalar aracılığıyla yapılmaktadır. Sizde internet üzerinde bir web sitesi hayata geçirmek istiyorsanız Domain Sorgulama hizmetimiz ihtiyacınız olan domain ismini kaydetmeden önce fikir sahibi olma ve seçenekleri denemenize yardımcı olacaktır. Domain Sorgulama sistemiz sayesinde dilediğiniz kadar Domain adını ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz.

Domain Sorgulama hizmetimiz üzerinden ücretsiz olarak yapacağınız işlemler sonrasında size, işletmenize ve markanıza uygun olan Alan Adını bulduğunuzda sistemimiz üzerinden bir kaç dakika içersinde kolayca kaydedebilirsiniz. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda Dünya'nın önde gelen firma, marka ve işletmelerin alan adları sayesinde hem ziyaretçi sayısını arttırdığı hem de markalaşma işlemlerinde daha fazla ilgi gördüğü belirlenmiştir. Kişisel bloğunuz ya da işletmeniz için gerçekleştireceğiniz Domain Kayıt işlemleri öncesinde Domain isminizin kısa, anlaşılır, akılda kalıcı ve markanıza uygun olması konularına dikkat etmelisiniz. Doğru alan adını kaydetmeniz hem müşterilerinizin sizi daha kolay bulmasına hem de Google, Yaani, Yandex, Bing ve benzeri arama motorlarında yapılan araştırmalarda fırsatçı kişi/kişilerin müşteri ve ziyaretçilerinizi çalmasına engel olursunuz.

Web siteleriniz için uygun Domain adını bulduktan sonra sistemimiz üzerinden kısa sürede Domain Name Kayıt işlemlerinizi gerçekleştirerek internet dünyasınıa açılmaya hazırlanabilirsiniz. Günümüzde neredeyse her işletmenin sahip olduğu ve firma tanıtımı, ürün tanıtımı, sipariş alma ve benzeri işlemlerini online olarak gerçekleştirdikleri web siteleri, hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Bir işletme ya da ürün hakkında bilgi sahibi olmak için internet arama motorlarına bilgi sahibi olmak istediğimiz kelime/kelimeleri yazmamız yeterli olmaktadır. Arama motorları sonuçlarında ihtiyacımız olan bilgilere kısa sürede erişebilmekte ve firma/ürün hakkında bilgi sahibi olabilmekteyiz. Özellikle markalaşma ihtiyacı duyan işletmelerin ilk yaptıkları işlemler arasında yer alan Domain Alma ve Tescil Etme hizmeti firmamız üzerinden kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Domain Alma işlemleriniz sonrasında Domain Kontrol Paneli üzerinden Yenileme/Süre Uzatma, Transfer, Whois Gizleme, Whois Yönetimi, DNS Yönetimi, Name Server Yönetimi, Whois Koruması ve domain adınızla ilgili tüm işlemleri anında yapabilirsiniz.


Top