X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bursa Domain Alan Adı Sorgulama

AnasayfaYazılarAlan Adı (Domain)Bursa Domain Alan Adı Sorgulama

Bursa Domain Name Alan Adı Sorgulama ve Kayıt hizmeti sunan BurHOST, alan adı tescil işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Hayatımızın olmazsa olmazları arasına giren ve her geçen gün bağımlı hale geldiğimiz teknoloji ve internet günlük ihtiyaçlarımızın büyük çoğunluğunu karşılamamıza yardımcı olmakla birlikte, haber, hava durumu, moda, alışveriş, bankacılık işlemleri, yemek siparişi gibi bir çok ihtiyaçlarımız konusunda bilgi sahibi olmamıza ve anlık çözümler bulmamıza yardımcı olmaktadır.

İnternet üzerinde yayınlanan her türlü içerik için makale, resim, video, döküman ve benzeri materyallere erişim sağlayabilmek için bu verilerin bulundukları web sitelerine giriş yapmamız gerekmektedir. Web sitelerinde bulunan içerikler Domain Name Alan Adı altında bulunan ve Hosting adı verilen sunucularda barındırılmaktadır. İnternet kullanıcıları bizler ihtiyacımız olan bilgi ve içeriklere erişebilmek ve hazırlanan bu web sitelerine ulaşmak için bu yazıyı okumuş olduğunuz  gibi Domain Name adlarına ihtiyaç duymaktayız.

Domain Name isimleri olmasa web sitelerine IP adresleriyle giriş sağlamamız gerekmektedir. Her web sitesininin IP adresi farklı olacağından bu hafızamızda oldukça fazla yer kaplamakla birlikte, ezber konusunda da kendimizi büyük ölçüde geliştirmemiz gerçeğini yansıtmaktadır. Domain Name Alan Adı uzantıları .com, .net, .org, .com.tr, .biz, .info, .gov.tr, .tv ve daha bir çok uzantıda satın alınabilmektedir.

Web sitelerine erişebilmek için Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, İnternet Explorer gibi web tarayıcıları kullanmamız gerekmektedir. Web tarayıcıları yazılan web sitelerinin Domain Name isimlerini IP adresine çevirerek web sitesinin sahip olduğu bilgisayara yönlendirmektedir. Günümüzde internet kullanıcıları özellikle Google, Yaani, Yandex, Bing gibi arama motorları yardımıyla aradıkları bilgi ve içeriklere erişim sağlayabilmektedirler. Domain Name Alan Adı hizmetinde 1-10 süreyle tescil işlemi yapılabilmektedir. Domain Name isimleri temsil ettiği kişi, firma, marka, ürün, kurum yada kuruluş ve benzeri unsurlar dikkate alınarak belirlenmeli ve kayıt edilmelidir. Bu sebeplerle Alan Adı isminizin akılda kalıcı ve kolay telafuz edilebilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Günümüzde oldukça yaygınlaşan Domain Tescil hizmeti, İnternet Servis Sağlayıcı (ISS) firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu konuda hizmet veren bir çok firma faaliyet göstermektedir. Alan Adı Kaydı konusunda 2010 yılından günümüze hizmet veren BurHOST İnternet Hizmetleri firmamız, Domain Kayıt işlemleriniz için güvenebileceğiniz firmalar arasında yer almaktadır. BurHOST İnternet Hizmetleri yapmak istediğiniz Domain Tescil hizmetinin yanı sıra tescil işlemleri öncesinde gereken Domain Sorgulama hizmetini de siz değerli müşterilerine sunmaktadır. Bursa Domain firmaları arasında daima ilk sıralarda yer alan ve Bursa'da bir çok kişi, firma, işletmeye Domain Tescil hizmeti sunmakla birlikte, kolay yönetilebilir Domain Yönetim Paneli sayesinde de kullanıcıların Domain işlemlerini anllık olarak gerçekleştirebilmesine olanak sağlamaktadır.

Her geçen gün gelişen sanayi bölgeleri ve iş sahalarıyla sürekli göç alan ve nüfusu 2 buçuk milyona ulaşan Bursa şehri turizm, doğa, deniz, tarih ve kültürel miraslarıyla da ön plana çıkmaktadır. Bursa'da Domain Name Alan Adı Sorgulama Tescil ve Kayıt işlemleri konusunda hizmet veren BurHOST İnternet Hizmetleri firmamız, 2010 yılından günümüze hizmet kalitesinden ödün vermeden başarı grafiğini yükseltmekte ve müşteri pörtföyünü genişletmektedir.

Sizde internet dünyasına açılmayı ve yerinizi almayı düşünüyorsanız aradığınız alan adını Domain Sorgulama sayfamız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Projenize uygun alan adınızı bulduğunuzda sadece bir kaç dakika içersinde alan adınızı tescil ederek sahibi olabilirsiniz. Kayıt etmiş olduğunuz alan adınız üzerinde gerçekleştirmeniz gereken Domain Yönelendirme, Domain Whois, Whois Gizliliği, DNS Yönlendirme, Name Server Oluşturma, Yenileme/Uzatma/Transfer vb. işlemleri kolay yönetilebilir Domain Kontrol Panelimiz üzerinden yapabilirsiniz. Domain işlemlerinizde takıldığınız işlemler ve yaşadığınız sorunlar olursa yönetimi konusunda tecrübeli ve uzman destek personelimiz size yardımcı olacaktır. Bursa Domain Sorgulama hizmeti sunan firmalar içersinde daima ilk tercih edilen BurHOST, domain tescil ve kayıt işlemlerinizde güvenerek tercih edebileceğiniz firmadır.


Powered by WISECP
Top