0542 322 16 16
Dil Seçin
tr

SEO Nedir ?

31.10.2017
SEO Nedir ?

SEO Nedir ?

SEO, hemen hemen her internet web sitesine uygulanan ve web sitesi sahiplerinin daha çok kitleye ulaşmasını sağlayan işlem ve çalışmalara verilen isimdir. SEO, web sitelerinin incelenmesi, araştırma yapılması ve değer ölçümü vb. unsurların bir araya getirilmesi sonrasında web sitesinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen konularda ve çalışma yapılacak SEO Kelimeleri hususunda gerçekleştirilen uygulamalardır.

SEO İşlemleri temelinde asl olan amaç web sitelerine Organik (Doğal Yollar) ile daha fazla ziyaretçi çekmektir. Bunu gerçekleştirebilmek için web sitelerinin Yaani, Google, Bing, DuckDuckGo, Yandex gibi arama motorlarında kullanıcıların yaptıkları sorgulamalarda üst ilk sayfada ve üst sıralarda yer alması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Resim, Fotoğraf gibi materyaller ile ilgili bir sektörde hizmet veriyorsanız Görsel Arama sorgularında da ilk sonuçlar arasında bulunması gerekir.

SEO Çalışmaları unsurlarında en önemli detay web sitenizin alt yapısının SEO için uyumlu olup olmadığıdır. Siteniz SEO Şartları husunda hazırlanmamış ise gerçekleştirilecek SEO İşlemleri sonrasında istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz. Alacağınız SEO Hizmeti işlemlerinin başarılı olması ve etkili sonuçlar alabilmek için web siteninin SEO Kritleri ayrıntılarına uygun şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir.

SEO Uygulamaları aslında e-ticaret, kişisel, kurumsal, blog ve benzeri web sitelerinin öncellikle Arama Motoru algoritmalarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olan işlemler silsilesidir. Yapılan araştırmalarda üst sıralarda yer alan web siteniz ve sayfalarınız sayesinde daha fazla ziyaretçi ve müşteriye ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Google SEO uygulamalarında web siteniz daha düzenli ve kolay kullanılabilir bir hale gelmektedir.

SEO Çeşitleri Nelerdir ?

SEO Çeşitleri kendi içersinde çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Site İçi SEO, (One Page), Site Dışı SEO, (Off Page), Mobil SEO, Yerel SEO olarak bilinenleridir. SEO Uygulamları arasında Görsel SEO çalışmaları da en önemli detaylar arasında yer almaktadır.

Site İçi SEO Nedir ?

Site İçi SEO, başlığından da anlaşaılabileceği üzere web sitenizin içerisinde özellikle dosyalarında ve url gibi kısımlarında gerçekleştirilmektedir. Sitelerin Alt Yapısı, (Responsive) Mobil Cihaz Uyumluluğu, Kodlama ve URL Yapısı detaylarının ele alındığı Site İçi SEO işlemlerinde web sitesindeki uygunluklar kontrol edilmektedir.

Günümüzde hemen hemen her web sitesi; kişisel blog, e-ticaret, kurumsal web sitesi gibi platformlar SEO konusunda uygun olarak tasarlanmakta ve kodlanmaktadır. Bu siteler her ne kadar SEO Uyumlu Web Sitesi olarak hazırlansa da ekstra Profesyonel SEO İşlemleri ile desteklenmediği sürece beklentilerin altında kalmaktadır.

Özellikle sitelerin ziyaretçi sayısının arttırılması ve daha fazla ürün satışı hedeflenerek gerçekleştirilen SEO işlemlerinin ilk ve en önemli detaylarından olan Site İçi SEO Uygulamaları esnasında gözden kaçabilecek ya da ya da bilinçsiz olarak yapılan çalışmalarda web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasında artış yerine düşüşler yaşanabilmektedir. Bu sebeple SEO Hizmeti ihtiyaçlarınızı bu konuda tecrübeli ve deneyimli firmalardan almanız web sitenizin ve sizin yararınıza olacaktır.

Site Dışı SEO Nedir ?

Site Dışı SEO uygulamaları sitelerin dışarıdan alacağı tanıtımlardan oluşmaktadır. Bu tanıtımlar her ne kadar kolay görünse de, herhangi bir web sitesine banner raklamı, makale ekleme gibi unsurlardan oluşmamakla birlikte, bu konuda eğitim almış, bilgi sahibi ve tecrübesi  olmayan kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde olumsuz sonuçlara sebep olmaktadır.

SEO, bir reklam olarakta değerlendirilebilmektedir. Fakat bu ziyaretçi sayınızı etkileyecek unsurlar ve sorunlar ortadan kaldırılmadan yapılamayacak olan bir reklam çeşitidir. Google SEO, özünde web sitesinin daha basit, kolay kullanılabilir, hızlı ve daha anlaşılabilir bir hale getirilmesi için yapılan işlemlerin tamamına verilen isimdir.

SEO Çalışmaları işlemlerin uygulanacağı Bireysel ya da Kurumsal web sitesinin tepeden tırnağa incelenmesi sonucunda tespit edilen hata ve eksikliklerin giderilmesi aşamalarından oluşmaktadır.

SEO Çalışması işlemlerine ve SEO Faydaları konusunda örnek vermek gerekirse SEO çalışması yapılan siteler kimsenin yolunu bilmediği, adını duymadığı, ziyaret etmediği ama doğa harikası yerler gibidir. Ya da şöyle düşünün; firmanızın faaliyet gösterdiği sektörde bir çok rakibiniz var, bu firmalar arasında insanlar sizi neden tercih etmelidir ? Bu sebeplerden dolayı bir web siteniz varsa ve daha çok ziyaretçiye ulaşmak, müşteri kazanmak ve kazancınızı arttırmak istiyorsanız SEO Hizmeti almalısınız.

İngilizce dilinde (Search Engine Optimization) Türkçede (Arama Motoru Optimizasyonu) olarak bilinen ve Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinden oluşan SEO Çalışmaları aşamasında amaç, herhangi bir siteyi veya herhangi bir sayfayı arama motorlarında üst sayfalara çıkmasını sağlamaktır. Kaliteli ve ziyaretçisi fazla olan bir site istiyorsanız Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu olmassa olmazların başında gelmektedir.

Web sitesi sahiplerinin hemen hemen hepsinin bildiği üzere her gün dahada fazla büyümekte olan internet ve Dünyanın en büyük arama motoru olan Google Arama Motoru ile iyi geçinirseniz yani Google a özgün, düzgün, doğru şekilde ve güncel olarak bilgi verirseniz Google da size ve sitenize tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla değer verecektir. Bu değerler esnasında hem ziyaretçi trafiğiniz artacak, hem kaliteli bir siteniz olacak, hemde eğer kullanıyorsanız Google Adsense reklamlarından iyi kazançlar elde edeceksiniz.

Her şeyin olduğu gibi web sitelerinin domain, hosting gibi sürekli ödenmesi gereken maddi giderleri vardır. Bu giderleri karşılamak için Google Adsense reklam gelirlerinden yada özel reklam alabiliyorsanız bu gelirlerden faydalanabilirsiniz. Google Adsense reklamlarından iyi gelirler elde etmek yada özel reklam gelirleri kazanmak için Google Arama Motoruyla iyi geçinmeli ve sade şık özgün yazıların konuların ve güncel olan bir siteye sahip olmanız gerekmektedir. Bu maddelerden sonra Seo çalışmaları devreye girmelidir. Seo çalışmaları için bilginiz varsa kendiniz bir şeyler yapabilir, ya da profesyonel Seo şirketlerinden destek alabilirsiniz.

SEO Nasıl Yapılır ?

Bu paragrafta internet ortamında en fazla aranan ve milyonlarca sonuçlara ulaşılan SEO Nasıl Yapılır ? sorusunun cevabını ele alacağız. Dünya genelinde ve ülkemizde yaygınlaşan internet kullanımı sonrasında ihtiyaç duyulan hizmetlerin başında gelen SEO, kişi, firma, kurum, kuruluş, dernek, oyun, haber, video ve benzeri web siteleri tarafından en önemli unsur haline gelmiştir.

Her sektörde olduğu üzre internet ortamında da rekabet halinde olan firma ya da işletmeler en fazla ziyaretçi ve müşteriye ulaşabilmek için birbirleri ile yarışmaktadır. Fakat firmalar SEO uygulamaları hususunda karar vermekte zorlanmaktadır. SEO Çalışmalarını kendiniz yapmak istiyorsanız yapmanız gereken SEO konusundaki makaleleri okumak ve yapabileceğinize inandığınızda web sitenize uygulamaktır. SEO konusunda unutmamanız gereken en önemli detay, Etkili ve Kalıcı SEO Hizmeti ihtiyaçlarınız için Profesyonel kişi ya da firmalardan destek almanız gerektiğidir.

Google sitenizin sade, güncel, özgün ve kolay ulaşılabilir anlaşılabilir olduğunu anladığında zaten işiniz kolaylaşacaktır. Bundan sonra sitenize eklemiş olduğunuz makalelerinizin ve paylaşımlarınızın sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmasını takip edilmesini ve bu siteler üzerinden sitenizin popüleritesini arttırmaya devam etmeniz gerekmektedir. Bunları uygularken sitenizin kullanıcılara doğru, temiz, kolay ulaşılabilir ve anlaşılabilir bir site olması konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Sizinde bir web internet siteniz var ise ve Google’da üst sıralarda görünmesini istiyorsanız. Bize ulaşın! Sitenizin içeriğine ve işinize uygun kritelere göre Google SEO çalışmanızı belirleyelim.

Google SEO Yaptırmanın Faydaları

  • Web sitenizin reklamı ve tanıtımı olur.
  • Sitenize daha fazla ziyaretçi gelir.
  • Firmanızın popülaritesi artar.
  • Müşterileriniz çoğalır.
  • Kazancınız fazlalaşır.

Ürün Görselleri

Google SEO işlemi interneti kullanan ve web sitesi olan firma, şirket, kişi yada kişilerin bir nevi mecburide olsa yaptırdıkları olan bir işlemdir. Web sitesi olan ve SEO çalışması yapılmayan web siteleri Google, Yahoo, Bing, Yandex, vb. arama motorlarında yapılan arama ve sogulamalarda görünmemektedir. Arama motorları insanlara faydalı bilgiler sunan ve sürekli olarak takip edilen ve güncellenen web sitelerini daha değerli bulmakta ve daha çok ziyaretçi yollamaktadırlar. Yani web sitenize SEO çalışması yaptırmaz iseniz web siteniz sadece www.siteisminiz.com adresini bilenler tarafından ziyaret edilecektir ve daha fazla müşteriye ulaşma imkanınız olmayacaktır.

Bursa SEO Uzmanı hakkında araştırma yapıyorsanız ve etkili ve kalıcı bir SEO hizmeti almak istiyorsanız SEO konusunda eğitimli, profesyonel SEO uzmanlarımız web sitenizi en üst sıralara taşıyacak olan SEO tekniklerini kullanarak SEO işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir.

Google SEO Hakkında Merak Edilenler
Google SEO Nedir ?
Her geçen gün daha fazla talep gören Google SEO hizmeti web sitelerinin geliştirilmesi ve erişilieblirliği adına yapılan teknik olan ve arama motorlarının Google, Yahoo, Yandex, Bing vb. web sitelerini daha iyi taramaları adına yapılan uygulamalardır. İngilizcede (Search Engine Optimization) olarak tanımlanan ve Türkçe açıklaması (Arama Motoru Optimizasyonu) olan SEO, sitenizin gelişmesine, bulunabilirliğinin artmasına yardımcı olurken, sitelerinize zarar verme olasılığının yüksek olduğu bir işlemdir. Google SEO işlemlerinde web sitelerinizin tepeden tırnağa incelenmesi ve doğru SEO tekniklerinin uygulanması gerekmektedir. Yanlış ve gereksiz olarak uygulanacak SEO işlemleri sitenizin arama motorlarına daha iyi tanıtılması yerine hiç görünmemesinede sebep olabilmektedir. Web sitelerine SEO Çalışması uygulanmadan önce Google ve diğer arama motorlarının çalışma mantığının iyi bilinmesi gerekmektedir.
Kimler Google SEO Yapabilir ?
Google SEO işlemleri SEO konusunda eğitim almış arama motorlarının çalışma mantığını öğrenmiş ve yaptıkları değişiklikleri takip eden ve uygulayan SEO uzmanları tarafından yapılmalıdır. Kendini SEO uzmanı olarak tanıtan ve SEO konusunda bilgisi olamayan kişilerden, firmalardan yada şirketlerden uzak durmalısınız. Web sitelerinize yapılacak uygulanacak yanlış ve bilinçsiz işlemler web sitenizin çöp olmasına ve arama motorlarından ceza almasına sebep olacaktır. Kısacası SEO hizmeti alacağınız firmadan referansları hakkında detaylı bilgi almalısınız.
Paralı reklam'ın (Adsense) SEO'ya etkisi varmıdır ?
Bir çok uzmanın belirttiği gibi (Adsense) reklamları SEO'ya yardımcı olan etkenlerden değildir ve SEO'ya hiçbir faydası olmaz. Adsense reklamları sadece sitenizin arama sonuçlarının listelendiği sayfaların üstünde göstermektedir. Google, web sitelerini ücret karşılığında arama sonuçlarına eklemez yada sitelerinizin sıralamasını değiştirmez. (Adsense) gibi ücretli reklamlar belirlediğiniz bütçe ve tıklama başı maliyetinizle alakalı olarak Google'ın sunmuş olduğu bir reklam hizmetidir. Web sitelerinizin sırlamasında herhangi bir etkiye sebep olmaz.
SEO Paketleri Nedir ?
SEO Paketleri bu hizmeti sunan SEO Firmaları ve SEO Şirketleri tarafından özel olarak hazırlanmaktadır. SEO Hizmeti Fiyatları sektörlere göre değişiklik gösterirken, örnek olarak Bursa Evden Eve Nakliyat, Bursa Perde, Bursa Haber gibi aranma hacmi yüksek olan kelimelerde üst sıralarda yer alınabilmesi için yüksek maliyetlerle sağlanmaktadır. SEO Paketleri hazırlanırken firmaların ihtiyaçlarına yönelik olarak çeşitli fiyatlarda ve özelliklerde hazırlanmaktadır. SEO Paketi Satın Alma işlemlerinde öncelikle web sitenize uygun ve bütçeniz doğrultusunda hizmet almalısınız.
Hangi SEO Paketini Almalıyım ?
SEO Paketleri satın alınmadan önce firmanız ya da ürününüzle ilgili olan çalışmaları içeren SEO Paketi seçeneklerini tercih etmelisiniz. Firmanızın hizmet verdiği sektör ya da ürününüzle ilgisi olmayan konularda alacağınız SEO Hizmeti web sitenize hiç bir fayda sağlamayacaktır.

Bursa SEO Firmaları arasında yıllardır bir çok müşteriye hizmet veren BurHOST firmamız, SEO konusunda sorunsuz, etkili, başarılı sonuçlar alarak hizmet alabileceğiniz Bursa SEO Şirketleri içersinde en fazla tercih edilen firmadır. SEO Hizmeti çalışmaları hususunda SEO Uzmanı çalışma arkadaşlarımız öncülüğünde etkili SEO Uygulamaları konusunda bizi tercih edebilirsiniz.

Sektörde sunmuş olduğumuz hizmetler doğrultsunda SEO Çalışması uygulamalarınızı teknik detayları inceleyerek size belirli aralıklarla rapor sunuyoruz. Firmamızdan alacağınız SEO Hizmeti sonrasında kısa süre içersinde web sitenizin trafiğindeki artışı ve değişen müşteri akışınızın keyfini çıkarmaktan keyif alacaksınız.

SEO Kampanyası
SEO hizmetimi almak istiyorsunuz ?
SEO kampanyamızdan yararlanmak için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin!

Kaliteli, etkili ve kalıcı SEO hizmetimizle tanışmak ve firmanızın ziyaretçi ve müşteri oranını arttırmak istiyorsanız bizimle görüşün. Firmanızı sektörünüzde üst sıralara taşıyalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN