X
X

Ekonomik Hosting

AnasayfaWeb Hosting PaketleriLinux HostingEkonomik Hosting

Ekonomik Hosting

Düşük maliyetli çözüm arıyorsanız, ekonomik web hosting paketlerimiz tam size göre. Üstelik SSD avantajı ile!

Sitelerinizi Ücretsiz Taşıyoruz!

cPanel'den > cPanel'e tüm sunucu ve hosting siparişlerinizde web sitelerinizi ücretsiz taşıyoruz.

Uzman Olmanız Gerekmez!

Sunucu yönetimi ve güvenliği için uzman olmanız gerekmiyor. Alanında tecrübeli ve uzman ekibimiz sayesinde sunucularınız emin ellerdedir.

Full Performans ve Tam Donanım

Tüm sunucularımız modern trendlere uygun donanım ve yazılımlarla sürekli olarak güncel tutulmakta ve sizlere sunulmaktadır.

Sorunsuz ve Güvenli!

Sunucularımızda, bilinen tüm optimizasyon ve güvenlik tedbirleri uygulanmakta olup, herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmaktadır.


Sıkça Sorulan Sorular

Web Hosting (Barındırma) Nedir?

Web Hosting, (Web Site Barındırma) hizmeti yani Web Hosting, bir web sitesi, mobil uygulama, oyun ve benzeri sitelerde yayınlanmak istenen içeriklerin, sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği ve 7/24 aktif olan bir sunucuda (server) saklanmasıdır. Web Hosting hizmetinde herhangi bir siteye (örnek: burhost.com) girdiğinizde web tarayıcınız sorgulama yaparak barındırıldığı alanda size sunulmak istenen içerikleri gösterir. Web sitelerinde yayımlanan içeriklerin kullanıcılara sunulabilmesi için özel olarak üretilmiş, internet hatlarına yüksek hızlı bağlantısı olan, yüzlerce ziyaretçiye aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web sitesine ait dosyaları barındıran ve internet erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veriyi saklama, barındırma ve yayınlama işlemine de web hosting denir. Hosting hizmeti Linux ve Windows olarak ikiye ayrılmaktadır.

Linux Hosting Nedir ?

Linux Hosting, hosting hizmeti sunan firmaların hosting sunucularında kullanmış oldukları Web Sitesi Barındırma sistemidir. Linux Hosting Web sitesi barındırma hizmetinin en popüler olanıdır. Açık kaynak kodlu GPU lisansına sahip olan ( Wordpress, Joomla, Magento, vBulletin, Drupal, Presta Shop ) gibi bir çok yazılımın %100 uyumlu olarak çalışmasına olanak sağlayan Linux Hosting, düşük maliyetli ve pratik olmasıyla başlıca tercih edilme sebebidir. Yüksek güvenlikli alt yapısı ve üstün koruma seçenekleriyle de güven sağlayan Linux Hosting hizmetinde MySQL, Javascript, Java, Flash, Oracle, PostgreSQL, Informix, Solid, FilePro, Php, Perl, Cgi, html veya gibi uygulamaları sorunsuz desteklemesiyle webmaster ve uygulama geliştiricilerine de büyük kolaylık sağlamaktadır. Linux Hosting hizmetinin tercih edilme sebeplerinin arasında açık kaynak kodlu olması ve UPTİME oranının yüksek olması da öne çıkan özelliklerdendir.

Windows Hosting Nedir ?

Windows Hosting, Microsoft Windows İşletim Sistemi ve Microsoft Teknolojileri ASP, ASP .NET, .NET Core ile hazırlanmış olan ve Access veya MSSQL (Microsoft SQL Server) Database (Veri Tabanı) ile çalışan web siteleri ve uygulamalarının çalışmasını sağlayan bir barındırma hizmetidir. Windows Hosting hizmeti, Linux Hosting hizmetine kıyasla daha az kullanılsa da son bir kaç yıldır Webmaster'lar ve geliştiriciler arasında tercih edilebilirliği yükselmektedir.

Kurumsal Hosting Nedir ?

Kurumsal Web Hosting Paketleri, özellikle KOBİ firmaları için hazırlanmış olan web hosting paketleridir. İşletmelere ait web siteleri standart web sitelerine göre daha fazla kaynak tüketmektedir. Bunun sebebi işletmelerin web sitelerini ziyaret eden ziyaretçi ve müşterilerine hızlı ve kesintisiz olarak hizmet sunmak istemesinden kaynaklanmaktadır. Kurumsal Web Hosting Paketleri, hosting firmaları tarafından yüksek ziyaretçi kitlesine, mail trafik limitlerine ve işletmelerin maddi anlamda yüksek değerlere sahip olan e-posta (mail) hizmeti için özel olarak hazırlanmaktadır. Kurumsal Hosting paketlerinde her mail adresi için ayrı disk alanı ve trafik belirlenebilirken, sınırlara takılmadan hızlı şekilde e-mail gönderip alabilir, e-maillerinizi arşivleyerek yönetebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, Kurumsal Web Hosting Paketleri özellikle e-mail trafiği yoğun olan ve e-mail içeriklerinde önemli bilgilerin bulunduğu barındırma hizmetidir. Kurumsal Web Hosting hizmetinde kullanılan yedekleme özelliği sayesinde e-posta hesaplarınız silinmiş olsa bile geriye dönük olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Hangi Hosting Ürününü Seçmeliyim?

Hosting hizmeti için bir çok paket ve değişik parametre ve fiziksel sınırlar mevcuttur. Bu seçimi yapmadan önce sitenizi ve kullandığı yazılım teknolojisini analiz edin. Ayrıca kullanım amacınızı belirleyin. PHP ve MySQL teknolojisi kullanan siteler için en uygun paket Linux Hosting paketleridir. Eğer SQL Server, ASP ve ASP.Net gibi yazılım teknolojilerini kullanıyorsanız mutlaka Windows Hosting paketlerini satın almalısınız. Doğru seçimi yaptığınızda hosting hizmetinden en yüksek performansı alacağınızı unutmayın.

LiteSpeed Nedir?

LiteSpeed; Apache web sunucusuna oranla, sistemde %60’a varan değerde rahatlama sağlayarak, sunucunun daha verimli bir performans ile çalışmasını sağlamaktadır. Böylelikle, web hosting hizmeti daha hızlı ve stabil şekilde sağlanır. Bu nedenle tüm linux sunucularımızda, standart olarak LiteSpeed kullanılmaktadır.

CloudLinux Nedir?

CloudLinux; özellikle birden fazla kullanıcı hesabının bulunduğu sunucularda, kaynak ve performans yönetimini sağlamaya yönelik bir işletim sistemidir. 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren CloudLinux OS, CentOS gibi işletim sistemleri üzerine basitçe uygulanabilmektedir. Tüm web hosting paketlerimizde CloudLinux aktif olarak kullanılmaktadır.

Cloud Linux’un Yararları Nelerdir?

- CloudLinux stabilizasyonu arttırır.
Cloud Linux, kullanıcılar arasında izolasyon yaratarak (CageFS Özelliği) kaynak kullanımını sistem yöneticisinin belirlediği oranlarda düzenleme şansı yaratır. Böylelikle sisteminiz stabil ve güvenli çalışmaktadır.

- Kaynak kullanımını düşürür.
Cloud Linux ile her hosting müşterisine ayrı CPU, Memory (RAM) ve I/O limitlemesi yapılabilmektedir. Böylelikle yüksek sistem kaynağı kullanan müşterilerin diğer müşterileri etkilemesinin önüne geçmiş olur.

Hosting Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hosting Fiyatları sektördeki piyasa koşullarına, kullanım ortalamaları ve maliyetlere göre belirleniyor. Şirketimiz sürekli otomasyona ve altyapımıza yatırım yaparak maliyetleri düşürmeye ve en düşük fiyatlara hosting hizmeti vermeye çalışmaktadır.

Hosting hizmetim ne zaman aktif edilir?

Hosting çözümlerimiz, siparişinizi takiben, anında aktive edilerek kullanımınıza hazır duruma getirilmektedir.

Herhangi bir gizli ücret öder miyim?

Hosting hizmetlerimize, sitemizde görmüş olduğunuz ücretler haricinde sadece kanunen zorunlu resmi vergiler eklenmektedir. Herhangi bir operasyonel ücret veya ek kurulum bedeli mevcut değildir.

Web sitemi size taşımak istiyorum, taşıma işlemini siz yapıyor musunuz?

Farklı bir firmada bulunan web sitenizi bize transfer etmek istiyorsanız, Cpanel'den > Cpanel'e olacak şekilde ücretsiz taşıma hizmetimiz bulunmaktadır.

Hosting Hizmeti Hangi Scriptler ile Uyumludur?

Hosting hizmetimiz mevcut olan açık kaynak veya kapalı kaynak kodlu (ioncube, zend ve sourceguard vb) lisanslı neredeyse tümüyle uyumludur. Önde gelen script ve web tabanlı yazılımlara örnek vermek gerecek olursa Linux için; WordPress, Opencart, Joomla, Magento, PrestaShop, Laravel, CodeInteger, PHP framework ve PHP ile yazılmış PHP 5.3 sürümü ve yukarısı tüm scriptler Windows için; MySQL, SQL Server 2012, SQL Server 2014, SQL Server 2016, Klasik ASP, ASP.Net 2.0, ASP.Net 3.5, ASP.Net 4.6 ve MVC desteği mevcuttur.

Ücretsiz SSL Nedir?

SSL hizmeti web sunucusu ile ziyaretçi bilgisayarı arasında şifreli bir iletişim kanalı oluşturur. Bu sayede kredi kartı, üyelik bilgileri, şifre ve parola gibi özel bilgilerin çalınmasına izin vermez. Bu teknoloji yakın bir zamana kadar ücretli verilmekteydi. Artık tüm hosting hizmetlerinde standart olarak ücretsiz sağlanmaktadır. Hosting hizmeti satın aldıktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurulur.

Hosting Hizmeti Nasıl Çalışır?

Hosting hizmetinin çalışması için öncelikle bir alan adına (domain) ihtiyaç vardır. Bir domain tescil ederek internet siteniz için bir isim satın almış olursunuz. Bu isim sitenizi internette temsil edecektir. Hosting alımı sırasında yeni bir domain tescil etmeniz, transfer veya tescil edilmiş mevcut bir domain belirtmeniz istenecektir. Satın alma işlemine geçip sepete bir ürün ekleyeren bu seçimi yapabilirsiniz.

info@example.com Şeklinde Adresi Alabilir miyim?

Evet hosting hizmeti aldığınızda kendi adınıza özel mail adresine veya adreslerine sahip olabilirsiniz. Mail adresleri hosting hizmetinin bir parçası olarak kullanılabilir.

Yedekleme Yapıyor musunuz?

Evet tüm sunucularımızı ve hosting hizmetlerini haftalık olarak düzenli yedekliyoruz. Ayrıca tüm sistemlerimizi felaket durumlarına ve disk arızalarına karşı günlük olarak imaj bazında yedekliyoruz. Sitenizde bir veri silerseniz veya eski tarihli bir yedek yüklemek isterseniz teknik ekibimizden bunu talep edebilirsiniz.

Güvenlik önlemleri nelerdir?

Güçlü bir güvenlik algoritmasına sahibiz. Düzenli olarak güncel yazılımları takip ediyoruz. Sahip olduğumuz tüm sunucuları monitör ederek olası kesintileri erkenden fark etmiş oluyoruz. Hosting hizmetinizin bulunduğu sunucularımız 7/24 izlenmektedir. Altyapımızda güvenlik açıklarını tarayan ve engelleyen bazı sistemler mevcuttur. Güvenlik açıkları hosting hizmetinden daha çok yazılım veya veritabanı programlama hatalarından veya kullanıcılardan kaynaklanabilir. Bu nedenle güncel ve lisanslı ürünler satın almanızı basit şifre yerine güçlü şifreler belirlemenizi tavsiye ediyoruz.

Top