X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Firmamız üzerinden hizmet alanlar kişiler bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar. Sözleşmenin okunmayarak kabul edilmesi halinde tüm mesuliyet hizmet alana aittir.

Hizmet Kullanımı ;

1-) Firmamız kaynaklı olmayan nedenlerden ötürü doğabilecek veri kayıplarından kesinlikle firmamız sorumlu değildir.
2-) VPS , VDS ve Kiralık Sunucu hizmetlerinde lisanssız yazılımlar kullanılması yasaktır. Bu konudan ötürü çıkabilecek tüm zararların sorumlusu hizmeti alan ve kullananın kendisidir.
3-) Alınan hizmetlerin hiç birinde illegal ( yasa dışı ) içerik, döküman, resim veya bilgi bulundurmak kesinlikle yasaktır. Sunuculara zarar vermek isteyen yada saldırı amaçlı kullanmakta kesinlikle yasaktır.
4-) Firmamız verilen hizmet limitlerinin ( CPU , Trafik , Hat vs. ) aşılması durumunda hizmeti uyarısız süresiz askıya alma hakkı mevcuttur.
5-) Firmamız kişinin aldığı hizmeti yasa dışı ve art niyetli şekilde kullanımlarında hizmeti iptal etme hakkına sahiptirler.
6-) Firmamızın sunucularını yada kiraladığınız sunucu , vps , hosting hizmetlerinde her türlü SPAM mail ( Toplu Mail Gönderimi ) gönderimleri hesabınızın anında kapatılıp, hesabınızın iptal edilmesini sağlar. SPAM mail kesinlikle yasaktır. SPAM Mail her türlü toplu halde gönderilen tüm aktiviteleri kapsamaktadır.
7-) Herhangi bir lisanssız yazılım kurduğunuzda ( null script, warez içerik, crack, program vs. ) firmamız sorumlu tutulamaz. Her hizmet alan kendi hesabından sorumludur. Bu tür işlemlerden dolayı uyarı geldiğinde hosting hesabı askıya alınır ve ilgili yazılımın yayın akışı kesilmeden açılamaz. Ayrıca bu yasaklanmış işlemi yapan hizmet sahibi hesabın tekrardan aktif edilebilmesi için 75 TL gibi bir cezai rakam ödemesi gerekmektedir.
8-) Lisanslandırma işlemlerindeki gecikmeden doğabilecek aksamalar ve sorunlarda firmamız sorumlu tutulamaz.
9-) Hosting ve Reseller hizmetlerinde aldığınız pakete göre işlemci limiti verilmiştir. Bu limitleri aşan hizmete dair siteleri BurHOST Internet Hizmetleri yetkilileri uyarı vermeksizin hesabı askıya alabilirler.
10-) Hosting ve reseller hizmeti sahibi kişiler sunucuya, sunucu sistemine ve diğer müşteri hesaplarına zarar vermek istediği anlaşılır yada tesbit edilirse hesap hemen iptal edilip silinir. Bu illegal işlemi yapan kişi/ler hakkında İnternet Bilişim Şuçlarına ve İstanbul Büyükçekmece Savcılığına kişi/ler hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Ve gereken bütün hukuksal işlemler yapılacaktır.
11-) IRC Hosting/Sunucu hizmeti sektörde en fazla sorunun karşılaşıldığı hizmetlerin başında gelmektedir. IRC Hosting/Sunucu hizmetini bu konuda yeterli tecrübeye sahip Shell olarak adlandırılan firmalarla çzöüm ortaklığı yaparak sunmaktayız. Yaşanacak olumsuzluklar bu firmalar tarafından çözüme kavuşturulmaktadır.
12-) Radyo (Shouthcast) Hosting Hizmeti de IRC hosting tarzı bir hizmet olması sebebi ile sektörde yeterli tecrübeyi edinerek kendi Radyo Hosting Sunucu cihazlarına sahip firmalar aracılığıyla sunulmaktadır. Paketlerdeki özellikler bu firmaların belirlediği şekildedir. Teknik aksaklıklar bu firmalarca çözüme kavuşturulmaktadır.
13-) Lisanslama , Hosting, Reseller, VPS , VDS , Kiralık Sunucu ve Sunucu Barındırma hizmetlerinde ödeme gecikme durumunda BurHOST Internet Hizmetleri yetkilileri hesap üzerinde işlem yapamaya ( Hesabı durdurmak, silmek, iptal etmek , askıya almak ) yetkileri vardır.
14-) Botnet / Juno / Syn / Zombie vb. saldırı alan hesapların yada sunucuların sahipleri BurHOST Internet Hizmetleri firmasından hak talep edemezler. Saldırı durduruluncaya kadar BurHOST Internet Hizmetleri yetkilileri işlemleri geçerlidir.
15-) SEO Hizmeti Google, Yandex, Bing vb. arama motoru algoritmaları ile ilişkili olduğunda ne burhost.com ne de diğer firmalar sayfalama ve sıralama konusunda size garanti veremez. Bunun yanı sıra SEO Çalışmaları zamana dayalı işlemlerden oluştuğu için yansıması 3 ay gibi bir süreyi bulmaktadır.
16-) Firmamızın sunmuş olduğu SMS, Toplu SMS hizmeti Türkiye ve Yurtdışında bu hizmeti sunan firmalar üzerinden sağlanmaktadır. Oluşabilecek aksaklıklar bu firmalardan kaynaklanmaktadır.
17-) Yine yazılımlar konusunda firmamız sektörün önde gelen yazılım şirketleri ile işbirliği yapmaktadır. Satışına aracılık yaptığımız hazır site, script, vb. yazılımlarda oluşan sorunlar ilgili firmaya en kısa sürede bildirilerek çözüme ulaştırılması talep edilmektedir.
18-) Marka Tescil işlemleri TPE tarafından yapılmaktadır. burhost.com sizden gereken evrak, harç ücreti ve komisyon payını alarak, başvurularınızı sizin adına yapmaktadır. Bekleme, onay, yayın kararı vb. unsurlar TPE tarafından belirlenmektedir.
19-) Hizmet alan kişi/ler ve firma/lar sunucu içerisinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı içerik, döküman yada yayın bulunduramazlar.
20-) Firmamızdan alınan her türlü hizmette destek alabilmesi için hesap sahibinin birebir kendinin olması gerekmektedir. 3. şahıslara kesinlikle hizmet verilmemektedir. Yakınlık, ortaklık, arkadaşlık gibi kavramların hiç bir geçerliliği yoktur.
21-) BurHOST Internet Hizmetleri firmasında çalışan ve yetkili olan Satış, Destek ve Muhasebe departmanındaki çalışanlara olası hakaret, argo kelime veya gerçek olmayan suçlamalarda yetkili kişiler hizmeti durdurup iptal etme hakkına sahiptirler. Bu davranışlarda bulunan kişiler tamamen ücret iadesi kapsamı dışında kalmaktadırlar.

Yedekleme ;

1-) Kiralık Sunucu, VPS & VDS ve Sunucu Barındırma Hizmetlerinde yedekleme işlemleri tamamen müşteriye aittir. Firmamız bu hizmetlere sahip müşterilerin yedeklerini almamaktadır. Firmamızın yedeklerinizi almasını istiyorsanız harici backup hizmeti almanız gerekmektedir. Olabilecek veri kaybı sorumluluğu müşteriye aittir.
2-) Hosting ve Reseller hizmetlerinde ” Aylık” şekilde yedekmele alınmaktadır. Bu yedekler firmamız tarafından alınıp gerekli durumlarda müşteriye verilebilir.
3-) Hosting ve Reseller sunucularında donanımdan & yazılımlardan kaynaklanabilecek sorunlarda hizmet sahibi kendi yedeğinden sorumludur. Yedekleme konusunda 1. dereceden yedekleme hizmeti veren firmamız, garanti yedek işlemi için Harici Backup hizmeti alması gereklidir. 1. Dereceden alınan yedeklerde oluşabilicek veri kaybı firmanın sorumluluğunda değildir.
4-) Firmamız yedekleriniz ile alakalı işlemleri sadece aynı kontrol panellerinde yapmaktadır. Farklı paneller ile işlem yapılmasını isterseniz ( taşıma, kopyalama vs. ) harici destek paketi satın almalısınız.

Geri Ödeme Koşulları ;

1-) Domain (Alan Adı), SSL Sertifikası, Kiralık Sunucu, VPS & VDS, Cloud (Bulut) Sunucu, Sunucu Barındırma, Web Tasarım ve SEO hizmeti alan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir. Diğer tüm hosting hizmetlerimizin 7 gün içinde sorgusuz %100 geri iade ödeme garantisi bulunmaktadır. Alan adı tescilleri otomatik olarak ICANN ve METU tarafından yapıldığı için iade söz konusu değildir. Bunun yanı sıra SEO işlemlerinde aracı firmalar ve yapılan çalışmaların geri iade imkanı bulunmadığı için iadesi bulunmamaktadır.

2-) Yıllık ödenen Kiralık Sunucu, VPS & VDS hesaplarında geri ödeme yapılabilir. Bunun için müşterinin tarafımıza sağlıklı bir gerekçe sunması şarttır. Bu işleminde 7 gün içerisinde yapılması zorunludur. 7 Günü geçen talepler dikkate alınmayıp göz ardı edilecektir.

Ücret Ödeme ;

1-) Hosting, Reseller, VPS & VDS, Kiralık Sunucu ve Sunucu Barındırma hizmeti alan müşterilerin ödemeleri, son ödeme tarihlerine kadar yapılmak zorundadır. Ödemede esneklik günü bulunmamaktadır. Son ödeme tarihlerine kadar ödeme yapılmayan hizmetler askıya alınıp erişim kesilir. Tekrar erişime açılması için alınan hizmetin bedelinin %25 kadar bir ödeme cezai ücret adı altında alınır. Bu ücretlendirmeye reconnect yada unsuspend adı verilmektedir.
2-) Hosting, Reseller, VPS & VDS ve Kiralık Sunucu hizmetlerinde ödeme tarihlerinin geçmesi halinde BurHOST Internet Hizmetleri yetkilileri hesapları durdurabilir ve isterlerse tamamen hesabı kaldırabilme yetkilerine sahiptirler.
3-) Alınan hizmetin son ödeme tarihi gecikmesi durumunda BurHOST Internet Hizmetleri yetkilileri sizlere geciken gün miktarına göre ” Geciktirme Bedeli ” adı altında geciken gün faturası çıkarabilirler.

Fatura Gönderimi ;

1-) Faturalarınız BurHOST Internet Hizmetleri tarafından Posta yolu ile gönderilmektedir. Posta‘da kaybolan zarflar için firmamızdan yeniden fatura isteyebilirsiniz. Yeniden istenen faturalar ücrete tabidir.
2-) Faturalarınızı kargo yolu ile isteyebilirsiniz. Kargo alıcı ödemeli olarak gönderilir.

1- Taraflar
1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri(Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan BurHOST İnternet Hizmetleri (burhost olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında burhost'a ait olan http://www.burhost.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.
1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında burhost'a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar
3.1: burhost, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile burhost ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.
3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler burhost tarafından bildirilecektir.
3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra burhost, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.
3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde burhost tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken burhost tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.
3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğanbilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan burhost'a herhangi bir kusur iletilemez.
burhost sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. burhost kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya burhost'un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. burhost hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.
3.8: burhost, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. burhost müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutucaktır. Buna rağmen burhost hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan burhost sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.
3.9: Bilgilerinizi reklam amaçlı kullanabiliriz Fakat bilgileriniz resmi makamlar (mahkeme savcılık) hariç
3.üncü şahıslara verilmez. Kimlik bilgileriniz gibi veriler sadece burhost’de saklı kalacaktır burhost’deki sistemler kesinlikle kredi kartı bilgisi kayıtlarında tutmamaktadır.
3.10: burhost, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. Domain Yenilemelerinde Süresinde uzatılmayan domain adları süresi dolduğu tarihten itibaren domain ücretine artı olarak işlem ücreti eklenecektir, ayrıca talep edilen domain geri yükleme işlem ve ücretleri ICANN ve register firması kuralları çerçevesinde yapılmaktadır.
3.11: burhost üzerinden aldığınız alan adları burhost'un çalıştığı ana firmada başka bir hesaba kesinlikle aktarılmaz aktarmaz. Ancak burhost'un çalıştığı firma dışındaki başka bir firmaya transfer edilebilir burhost sadece transfer kodunu üye girişinden sonra domain yönetimi bölümünde yayınlamakla yükümlüdür.

4- Süre
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından burhost'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.
4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- Ücret
5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.
5.2: burhost önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
5.3: Ücret fatura tarihindeki Garanti bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.
5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya burhost'a elden ödemekle yükümlüdür.
5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda burhost kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.
5.6: burhost, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

6- Askıya alınma
6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili dolayı burhost, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
6.2: burhost’daki kayıt bilgilerinizin ve yayınlanan bilgileriniz sitenizin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,
Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.)
Sahte, çalıntı olmaması,
Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve
Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnenmemesi
Pornografi veya çıplaklık içermemesi
Site üyelerine istenmeyen (spam) mailler gönderme amacıyla kullanmaması.
6.3: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.
6.4: burhost Spam Politikası ve CEZAİ ŞART
MÜŞTERİ kesinlikle; istenmeyen e-mail (spam) (Internet kullanıcılarının istekleri dışında ticari reklam elektronik postaları (e-mail) ve/veya Internet kullanıcılarını dil, sıklık ya da dosya boyutu açısından rahatsız edecek elektronik postalar (e-mail) yollayamaz.
Buna ek olarak, kendisine ait sunucu, hosting veya SMTP sunucusu bulunduran müşteriler, burhost'dan SMTP hizmeti alsın ya da almasın, kendi sunucularındaki SMTP hizmetini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. Kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar. Bu tarz gönderimler, burhost’e ait olan ip adreslerine zarar verdiğinden güveni zedelediği gibi, aynı zamanda burhost sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, MÜŞTERİ’ye sağlanan servislerde aksamalara sebep olabilmektedir.
Müşteri, burhost'un yukarıda sözü edilen “Anti-Spam Politikasını” okuyup anladığınız ve kabul ettiğiniz konusunda mutabık olup burhost'un sadece kendi takdir yetkisini kullanarak spam ya da yetki haricinde toplu e-posta aktarımında bulunduğuna ya da bununla bağlantılı olduğuna kanaat getireceği her türlü Hesabı derhal sonlandırabileceğini kabul etmektedir. Ek olarak, gerçek zararın makul düzeyde hesaplanamaması halinde, Hesabınızdan aktarılan ya da Hesabınızla başka yollarla bağlantılı olan her bir spam ya da istenmeyen toplu e-posta gönderimi için burhost’a spam ya da mail başına 3,00 Türk Lirası tutarında cezai şart ödemesi yapmayı kabul etmiş bulunmaktadır.

7- Fesih
Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, sadece hosting hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

burhost sitede yayınladığınız 6-6.2 maddesine uymayan mesaj,haber,ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, yasal yollara başvurabilir.
Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve bilgi adresleri
8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
8.3: burhost sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi
9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda burhost kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.
9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için burhost'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde burhost'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10-Domain Hesabı yönetimi
Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve bir kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Bize kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak işlemleri otomatik uygulamaya koyma hakkını veriyorsunuz. Her zaman kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğini sağlamakla yükümlüsünüz. Kullanıcı adı ve şifrenizin izinsiz kullanımının tespiti durumunda hemen bize durumu bildirmek zorundasınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak bütün işlemler, kayıt,domain silinmesi,domain taşınması, masraf ve bu işlemlerden doğacak sorumluluklar size aittir.

11-Domain Sözleşme Süresi
Bu sözleşme alan adınız için seçtiğiniz, kayıt ettiğiniz ve ödemesini yaptığınız süre boyunca geçerli olacaktır. Alan adınızı yenilerseniz yenileme zamanında geçerli olan kayıt sözleşmesi geçerli olacaktır. Eğer alan adınızı iptal eder,siler veya bir başka yazmana transfer ederseniz aramızdaki bu sözleşme otomatik olarak iptal olacaktır.

12-Domain Yetkilileri
Kayıt esnasında atamış olduğunuz idari, muhasebe ve teknik yetkililerin sözleşmeniz süresinde alan adınızın yönetiminde, alan adınızın silinmesi, transferi, değiştirilmesi, yenilenmesi veya ek başka hizmetlerin alınmasında tam yetkiye sahip olacağını anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Sizin adınıza atamış olduğunuz yetkililer işlem yapsa bile hala siz ve alan adınız bu sözleşmedeki düzenlemelere bağlı kalacaktır. Yetkilileri atamış olmanız yetkililer tarafından yapılacak tüm işlemleri kabul etmeniz anlamına gelmektedir.

13-Domain Taşıma ve Silme
Domain kayıt işleminden veya burhoste taşınmasından sonra domain adınızın tanımlı yetkilisi tarafından burhost dışında bir firmaya transfer olması silnmeniz veya süresi dolduktan sonra düşmesi sonucu oluşacak kayıplardan domain yetkilisi sorumludur, domain yetkilisi olan kullanıcı email ve şifresinin güvenliği domain hesabı yönetimi ve sahip bilgisi (whois) yazan bölümdeki yetkili sorumludur.
Domain kayıt edildikten sonra ve domain transfer kodu oluştuktan sonra domain yetkilisi tarafından domain transfer edilebilir veya silinebilir.

14-Domain Transfer işlemi
Alan adı tescil edildikten sonra en az 30 gün geçmiş olmalı ve bitiş süresine 30 günden fazla zaman kalmış olmalıdır. Bu iki süre arasında domaininizi transfer edebilirsiniz. Lütfen Domain sorgulama ile bu şartın doğruluğunu kontrol ediniz.
14.1: Domain idari yetkili (Admin Contact) mailinin çalışır ve ulaşılır olması
14.2: Domainin kayıtlı olduğu firmaya ödenmesi gereken borcunun bulunmaması.
14.3: Alan adının transfer şifresini (authorization code, epp kodu) sahip olunmalı. Bu güncel şifre eski register kayıt firmasından istenmeli veya kontrol panellerinden alınmalıdır
14.4: Domainin durumu aktif olması domain kilidi devre dışı olması. (bekleme, silinme durumlarında olmamalı)

15-Domain Ek Hizmetlerimiz
Alan adınızın kaydı ile ilintili bazı ek hizmetler sağlayabiliriz. Bu ek hizmetler (.Ek Hizmetler.) aşağıda belirtilmiştir. Bu hizmetler tarafımızdan herhangi bir zaman değiştirilebilir veya durdurulabilir. Bu hizmetler şu anda ücretsiz sunulmaktadır. İleride bu hizmetlerin ücrete tabi tutulabilmesi hakkını saklı tutmaktayız. Bu sözleşmedeki kurallarla beraber aşağıdaki kurallar da ek hizmetlere uygulanacaktır.

16-Domain Ek Hizmet Açıklamaları
16.1: Alan Adı Kilitleme. Bu hizmet alan adınızı kilitleyebilmenizi sağlar. Bu alan adınızın kilidinin çözülmemesi durumunda alan adınızın bilgilerinin değiştirilemeyeceği anlamına gelmektedir. Alan adınızı web sitemiz üzerinde bulunan kontrol paneliniz aracılığı ile kilitleyebilir veya kilidini kaldırabilirsiniz. Bu işlemi online olarak hesabınızdan yapabilirsiniz.
16.2: Kişiselleştirilmiş DNS Hizmetleri. Bu hizmet kendinize ait sunucu ip adreslerine dns tanımlama imkanı

17-Taraflar
Bu sözleşmedeki hiçbir açıklama taraflar arasında bir bayilik, temsilcilik, iş ortaklığı, ortak girişim olarak algılanmamalı ve hiçbir taraf diğer taraf üzerinde bu türden hak ve sorumlulukları talep etmemelidir.

18-Sözleşme Değişiklikleri
Bu sözleşme üzerinde tarafımızdan her zaman değişiklikler yapılabilir. Hesabınızın devam etmesi alan adınızı veya web alanınızı kullanmaya devam etmeniz bu değişiklikleri onaylamanız anlamına gelmektedir. Değişiklikleri onaylamıyorsanız endişeleriniz hususunda görüşmek için bilgi@burhost.com - burhost@gmail.com adresi aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. Eğer yine de taleplerinizi karşılayamazsak alan adınızı iptal edebilir veya bir başka firmaya transfer edebilirsiniz. Eğer alan adınızı iptal etmek veya bir başka yazmana transfer etmek isterseniz bu işlemin taleplerinizi karşılayacağını ve herhangi bir iade talep edemeyeceğinizi anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

19-Ayrı Ayrı Ele Alınabilirlik
Bu sözleşmenin kuralları ayrı ayrı ele alınabilir. Sözleşmedeki herhangi bir unsurun geçersiz olması sözleşmenin diğer kurallarını geçersiz kılmaz, kalan kurallar geçerli ve bağlayıcı olmaya devam eder. Bu türden geçersiz olmuş bir kuralı esas amacını daha iyi bir şekilde ifade edebilmesi için revize edebilir, güncelleyebilir veya geçerli bir başkası ile değiştirebiliriz.

20-Yetkili mahkeme ve icra daireleri
20.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 20 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında burhost'a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). burhost gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri sipariş sırasında kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
20.2: İtiraz durumunda, yalnızca burhost Internet Hizmetleri tarafından tutulan kayıtlar esas alınır.
20.3: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


Powered by WISECP
Top