X
X

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıWordpressWordpress Resim Yükleme Sorunu

Wordpress Resim Yükleme Sorunu

Wordpress, "Yükleme sırasında bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin" hatasının çözümü için hazırladığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dünya'nın en fazla kullanılan CMS (İçerik Yönetim Sistemi) olan Wordpress sitelerde zaman zaman hepimizin karşılaştığı Resim Yükleme Sorunu Hatası konusunda bilgi vermek istedik. Wordpress siteye resim yüklenmiyor ise aşağıdaki işlemleri uygulayarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Wordpress yazılımının eski sürümlerinde UPLOADS klasörü izinlerinden kaynaklanan bu sorun yeni sürümlerde genellikle karşılaşılmamaktadır.

Wordpress Siteye Resim Yükleme Sorunu ile karşılaştıysanız ilk yapmanız gereken işlem sorunun yazılım kaynaklımı tema kaynaklımı olduğunu tespit etmek. Bunun için öncelikle mevcut kullanmış olduğunuz temanızı değiştirin ve tekrardan resim yüklemeyi deneyin. Farklı bir tema ile resim yükleme işlemi gerçekleşiyorsa sorun kullandığınız temadan kaynaklanıyor demektir.

Wordpress Resim Yükleme Sorunu Çözümü

Wordpress resim yükleme hatası konusunda sorunun temanızdan kaynaklandığını tespit ettikten sonra, tema klasörü içersinde bulunan functions.php isimli dosyayı cPanel, DirectAdmin gibi kullanmış olduğunuz Hosting Kontrol Paneliniz üzerinden, Filezilla, Cute FTP gibi FTP Programları yardımıyla ya da Notepad++ gibi düzenleme araçları yardımıyla açarak kodlama biçimini ANSI olarak kaydetmeniz gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle FTP yani hosting erişim bilgilerinizi hazırlamalısınız. Bu bilgilere sahip değilseniz işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bilgileri Hosting hizmeti aldığınız firmadan talepte bulunarak edinebilirsiniz.

FTP erişim bilgileriniz hazırsa hostinginize giriş yapın ve /public_html/wp-content/themes/temanız içersinde bulunan functions.php dosyasını masaüstüne indirin. Yapacağınız yanlış işlemlerde sorun yaşamamak için functions.php dosyasını masaüstüne indirdikten sonra farklı bir yere de kaydetmeyi unutmayın. Masaüstüne indirdiğiniz functions.php dosyasını Notepad++ isimli düzenleme programı yardımıyla yapmanız hem kolay hem de çabuk olacaktır. functions.php dosyasını Notepad++ yardımıyla açtıktan sonta ÜST MENÜ alanında bulunan KODLAMA sekmesindeki ANSI seçeneğini kullanarak kaydedin. İşlemleri başarılı olarak yaptıktan sonra Wordpress Resim Yükleme Sorunu çözülmiş olacaktır. Uyguladığınız işlemler sonrasında Wordpress Resim Yükleme "Yükleme sırasında bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin" sorununuz çözülmediyse bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(25 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top