X
X

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıWordpressWordpress Nedir ?

Wordpress Nedir ?

WordPress dendiğinde ilk akla gelen ücretsiz, açık kaynak kodlu geliştireilebilir ve dilendiğince tasarlanabilen esnek bir yazılım gelir.

WordPress Nedir ?

WordPress yazılımı Dünya genelinde binlerce gönüllü tarafından geliştirilmekle birlikte, tema ve eklenti konusunda da tahmin edebileceğinizden daha fazla seçeneğe sahip olan PHP diline sahip olan bir yazılımdır. WordPress ile profesyonel web siteleri, e-ticaret siteleri ve blog siteleri oluşturulabilmektedir. WordPress yazılımıyla hiç bir kodlama bilgisine sahip olmadan bile web siteleri oluşturabilir etkili SEO altyapısı ve üst seviye güvenliğiyle internette yerinizi alabilirsiniz.

Dünya'nın en fazla kullanılan ücretsiz yazılımlarından olan WordPress'in “Created by and for the community” yani açılımı ve tercümesi “topluluk tarafından topluluk için geliştirilen” olarak çevrilmektedir. Her açık kaynak kodlu yazılımlar gibi WordPress'de gönüllüler tarafından geliştirilerek sürekli olarak hem kullanıcı sayısını hem de geliştirici sayısını arttırmaktadır. Dünya'nın önde gelen bir çok şirketi WordPress'i tercih etmektedir. Dünya'nın en fazla kullanılan ücretsiz içerik yönetim sistemlerinden olan WordPress rakiplerine göre sizi kendine bağımlı bırakmaz ve ücretli tema, eklenti haricinde yazılım için herhangi bir ücret talep etmez.

Ücretsiz bir web sitesi ya da blog sahibi olmak istiyorsanız WordPress ihtiyacınız olan yazılımların başında gelmektedir. Wordpress basit kurulumu, kolay kullanımı ve esnekliğiyle web tasarımı konusunda hem kendinizi geliştirmenize hem de web sitesi sahibi olmanıza olanak sağlayacaktır. WordPress site sahibi olmak için öncelikle bir isim hakkı yani Domain Kayıt etmeli ve kayıt etmiş olduğunuz domain isminizin içersinde yer almasını istediğiniz içerikleri yayınlayabilmeniz için WordPress Hosting paketi satın almalısınız. Domain kayıt ve hosting satın alma işlemleri sonrasında www.tr.wordpress.org sitesi üzerinden güncel sürüm dosyalarını  indirerek sitenizi kurabilirsiniz. WordPress kurulumu konusunda detaylı bilgiye ihtiyaç duyarsanız Wordpress Nasıl Kurulur ? yazımızı inceleyerek Wordpress sitenizin kurulumunu kolayca yapabilirsiniz.

WordPress sitenizin kurulumunu tamamladıktan sonra sitenizin içeriğine uygun temaları https://tr.wordpress.org/themes/ adresinden yazılımınızda kullanmak istediğiniz eklentileri https://tr.wordpress.org/plugins/ adresinden indirerek kullanabilirsiniz. Siteniz için uygun olan tema ve eklentileri indirmeden önce indirilme sayısı ve kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz.

WordPress Kullanan Ünlü Web Sitelerinden Bazıları

Microsoft Studios

Sony Music

The New York Times

Beyaz Saray

Toyota Groupe

Renault

Plesk

jQuery

Reuters

MaxCDN

Walt Disney

TechCrunch

Fortune Business Mag.

The Sun

Vogue

Washington Üniv.

Gürcistan Üniv.

MP3.com

BBC America

Pluto TV

The Mozilla Blog

cPanel Blog

TripAdvisor Blog

Facebook Newsroom

Beyoncé

Usain Bolt

Playstation Blog

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(15 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top