X
X

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıWordpressWordPress Nasıl Kurulur ?

WordPress Nasıl Kurulur ?

WordPress Kurulumu yapmadan önce öncelikle yapmanız gereken ilk işlem WordPress'in resmi sitesi www.tr.wordpress.org adresinden yazılımın güncel sürümünü indirmek olacaktır. İndirmiş olduğunuz dosyaları masaüstüne çıkartın. Masaüstüne çıkarmış olduğunuz dosyaları bir (Filezilla) ve benzeri FTP programı aracılığıyla hostinginize yükleyin. İndirmiş olduğunuz dosyaları dilerseniz masaüstüne çıkarmadan kontrol paneliniz üzerinden Cpanel, DirectAdmin File Manager (Dosya Yöneticisi) yardımıyla public_html klasörüne yükleyin. Dosyalarınızı hostinginize yükleyebilmeniz için satın almış olduğunuz hosting hizmeti kontrolü için size gönderilen bilgileri kullanmanız gerecektir. Bu bilgileri bir yere kaydetmeniz ihtiyacınız olduğunda daha kolay bulmanıza yardımcı olacaktır.

WordPress kurulum dosyalarını hostinginize yükledikten sonra wp-config-sample.php isimli dosyanın ismini wp-config.php olarak değiştirin. Dosya isminiDosylarınızı yükledikten ve belirtilen dosyanın ismini değiştirdikten sonra hostinginizin phpMyAdmin paneli üzerinden bir MySQL Veritabanı oluşturun. phpMyAdmin paneliniz üzerinde oluşturmuş olduğunuz Veritabanı bilgilerini bir yere not edin. Bu bilgilere kurulum esnasında ihtiyacınız olacak.

cPanel phpMyAdmin panelinizden bir veritabanı oluşturduktan sonra kurulum aşamasına geçebilirsiniz. cPanel phpMyAdmin paneli üzerinden MySQL Veritabanı oluşturma işlemi hakkında resimli anlatım ve yardım için cPanel phpMyAdmin MySQL Veritabanı Oluşturma yazımızı inceleyebilirsiniz.

WordPress Kurulumu Resimli Anlatım

Yukarıda belirtilen işlemler sonrasında Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vb. web tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız adres çubuğuna Tarayıcı adres çubuğuna {www.siteadresiniz.com}/wordpress/wp-admin/install.php yazın ve klavyenizde ENTER tuşuna basın. Gelen ekranda sizden istenen bilgileri gerekli alanlara girin (Tablo Ön Eki) alanına herhangi bir müdahelede bulunmayın ve adımları takip edin. Bu işlemler sonrasında WordPress siteniz kurulmuş olacaktır.

WordPress Site Kurulumu hakkında yardım almak isterseniz destek sistemimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızdan Domain veya Hosting hizmeti alan müşterilerimize WordPress Kurulum hizmetini ücretsiz olarak sunmaktayız.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(53 defa görüntülendi. / 3 kişi faydalı buldu.)

Top