X
X

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıWordpressWordpress Gelen Mail Ayarlarında Ku...

Wordpress Gelen Mail Ayarlarında Kullanıcı Adını Değiştirme

Wordpress sitelerin genelinde karşılaşılan gelen e-mail adını değiştirme konusunda sizleri bilgilendireceğimiz yazımızda detaylı anlatımı bulabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtelim, Wordpress Site Üzerinden Gelen Mail Ayarlarında Kullanıcı Adını Değiştirme derken, ilan sitesi, firma rehberi, emlak sitesi, ödev sitesi ve benzeri web sitelerinde, kullanıcı yada üyelerin içerik eklediklerinde Wordpress Mail Formları aracılığıyla belirtilen e-mail adresine gelen bilgilendirme maillerinnde otomatik olarak oluşturulan ''Wordpress'' başlığını nasıl değiştirebileceğiniz konusunda bilgilendirme yapacağız.

Wordpress Siteden Gelen Mail Ayarlarında Kullanıcı Adını Değiştirme işlemini gerçekleştirebilmek için, öncelikle web sitemizin FTP adresine giriş yapmamız gerekiyor. FTP dizini web sitenizin dosyarının bulunduğu ve barındırıldığı hosting hizmetidir. FTP kullanıcı adı ve şifreniz yok ise, hosting hizmeti almış olduğunuz firmanızdan bu bilgileri talep edebilirsiniz.

DİKKATLİ okuyun. FTP adresinize CUTE FTP ile bağlandıysanız düzenleme yapacağınız dosya üzerine mause ile gelin ve SAĞ tıklayın. Sonrasında ise Görüntüle/Düzenle seçeneğine tıklayın. Dosya not defteri tarafından açılacaktır. İşlemi web hosting paneliniz üzerinden yapacaksanız cPanel, Directadmin, CWP, ya da farklı bir panel ile gerçekleştirmek için panelinizin HTML editörünü kullanmalısınız.

Wordpress sitemizin FTP ana dizinine giriş yaptıktan sonra public_html klasörünün içersine giriyoruz ve sırasıyla wp-includes bu klasörün içersinde de pluggable.php klasörünü bulmanız gerekiyor. Doğru klasörlere giriş yaptığınızda değişikliği gerçekleştireceğimiz dosyay ulaşmış olacaksınız. pluggable.php dosyasını bulduğunuzda bu dosyayı açarak içersinde CRTL + F birlikte barasak arama ekranını çağırın ve arama bölümüne ''Wordpress'' yazın. Yapacağınız arama sonrasında 318 ya da bu satırlara yakın olarak $from_name = 'Wordpress'; alanını bulacaksınız. ''Wordpress'' yazan bölümü bulduğunuzda ne yazmak istiyorsanız yazın ve dosyayı kaydedin. Yukarıda belirtlilen işlemleri gerçekleştirdiğinizde işlem başarılı olarak gerçekleşmiş olacaktır. Takıldığınız bir yer olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(25 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top