X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıSSL SertifikasıSSL Sertifikası Nedir ?

SSL Sertifikası Nedir ?

SSL Sertifikası Nedir ?

SSL Serfitikası, internet üzerinde yayınlanan web siteleri üzerinde bilgi alışverişinin güvenliğini sağlayan ve Netscape tarafından geliştirilmiş olan bir güvenlik protokolüdür. İnternet üzerindeki web sitelerinde iki nokta arasında gerçekleştirilen veri trafiğininin şifreli olarak gerçekleştirilmesini sağlayan SSL Sertifikaları web sitelerinin oluşturulmasında uygulanan kodlama ve diğer materyallerin güvenliğini sağlamazlar. Kısaca özetlemek gerekirse SSL Sertifikaları web sitelerinde güvenli olarak gezmenizi ve kredi kartınızla güvenli şekilde alışveriş yapmanızı sağlamaktadır.

Özellikle e-ticaret sitelerinde sıklıkla kullanılan ve kullanılması gereken SSL kelimesinin Türkçe açılımı ise Secure Socket Layers olmakla birlikte açıklaması, Güvenli Giriş Katmanı olarak bilinmektedir. İnternette gezinirken kişisel verilerinizin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan SSL Sertifikası, e-ticaret sitelerinde gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartı ödemelerinde istemci ve sunucu arasındaki gizliliği şifreleme sistemiyle en üst düzeye çıkartmaktadır.

SSL Sertifikası Nasıl Çalışır ?

SSL Sertifikaları, SSL Public Key/Private Key ismi verilen anahtarların kullanıldığı bir kodlama yöntemiyle çalışmaktadır. SSL Sertifikaları'nda kodlama için iki adet anahtar bulunmaktadır. Dijital ortamda kodlanmış olan bu anahtarın işlemler sırasında kilitlemiş olduğu veriyi sadece diğer anahtar açabilmektedir.

SSL Sertifikası Seçenekleri

SSL Sertifikaları sağlamış oldukları garanti, özellik ve destek hizmetine göre sınıflandırılmaktadırlar. Her ne kadar sınıflara ayrılsalar da tüm SSL Sertifikaları'nın yapmış oldukları görev ve güvenlik düzeyi aynıdır.

Kişisel blog veya web sitelerinde TrustSafe, ETuğra ve Rapid SSL Sertifika seçenekleri kullanılabilmektedir.

Alt alan adı yani magaza.siteniz.com gibi web sitelerinizde ise Wildcard SSL Sertifikası kullanmanız gerekmektedir.

SSL Sertifikası her web sitesinde olması gereken, ziyaretçi ve kullanıcıların web sitesinde güvenli olarak gezinmesini ve işlemlerini gerçekleştirmesini sağlayan bir güvenlik protokolüdür. SSL Sertifikası hizmeti SEO çalışması gerçekleştirilen siteler içinde en önemli etkenler arasındadır. Kişisel blog, firma yada e-ticaret siteniz varsa ve SSL Sertifikası hizmetine ihtiyaçlarınızı, Dünya genelinde kullanılan ve SSL Sertifikası seçeneklerimizi inceleyerek sitenize uygun SSL Sertifikası ürününü satın alabilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(39 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Powered by WISECP
Top