X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıcPanelcPanel Veritabanı Oluşturma

cPanel Veritabanı Oluşturma

cPanel'de MySQL Veritabanı ve Kullanıcısı Nasıl Oluşturulur ?

Merhaba, bu yazımızda cPanel kontrol paneli üzerinde phpMyAdmin MySQL Veritabanı ve Veritabanı Kullanıcısı Oluşturma konusunda resimli ve detaylı anlatım yapmaya çalışacağız. cPanel hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz cPanel Nedir ? Ne İşe Yarar ? başlıklı yazımızı okuyup inceleyerek cPanel hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

cPanel Veritabanı Oluşturma işlemi için öncelikle Hosting hizmetinizin olması gerekmektedir. Mevcut bir Hosting hizmetinizin bulunduğunu varsayarak cPanel Veritabanı Oluşturma hakkında bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Şayet bir Hosting hizmetiniz yok ise, ya da mevcut hosting firmanızdan almış olduğunuz hizmetten memnun değil iseniz Hosting Paketlerimiz içerisinden ihtiyacınıza uygun olanı satın alabilirsiniz. cPanel kontrol panelinde Veritabanı ve Kullanıcı Oluşturma işlemi için öncelikle panelinize giriş yapmanız gerekmektedir. cPanel kontrol panelinize giriş yapabilmek için;

https://siteadresiniz.com:2083

https://siteadresiniz.com/cpanel

https://1.2.3.4:2083

gibi bilgilere ihtiyacınız olacak. Bu bilgiler web hosting hizmeti almış olduğunuz firma tarafından size e-posta ile size bildirilmil olan bilgiler arasında yer almaktadır. Bilgileri gerekli alanlara yazdıktan sonra Oturum Açma seçeneğine tıklayarak cPanel kontrol panelinize giriş yapın.

Bu bilgiler yardımıyla kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra VERİTABANLARI - MySQL® Veritabanı Sihirbazı seçeneğine tıklayın.

Ardından gelen ekrandaki alana oluşturmak istediğiniz veritabanı ismini yazın ve Bir Sonraki Adım seçeneğine tıklayın.

Yine gelen ekranda veritabanı kullanıcısı alanına oluşturmak istediğiniz kullanıcı ismini ve şifre alanına da veritabanı şifrenizi yazın. Veritabanı şifrenizi sağ taraftaki Şifre Oluşturucu sekmesine tıklayarak sistemin oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Şifrenizi kendiniz oluşturduktan sonra Kullanıcı Oluştur sekmesine tıklayın. Şifreyi sistemin oluşturmasını talep ederseniz gelen ekranda otomatik olarak oluşturulan şifreyi bir yere not edin ve Bu şifreyi güvenli bir yere kopyaladım seçeneğini işaretleyerek Şifre Kullan sekmesine tıklayın.

Gelen ekranda Tüm Ayrıcalıklar seçeneğine tıklayın ve Sonraki Adım seçeneğine tıklayın. Bu işlemler sonrasında cPanel'de Veritabanı Oluşturma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Cpanel Veritabanı Oluşturma işlemlerinde yardıma ihtiyacınız olursa Destek Sistemi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(65 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)

Powered by WISECP
Top