X
X

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıE-PostacPanel Domain E-Mail Oluşturma

cPanel Domain E-Mail Oluşturma

cPanel Üzerinde Domain E-mail Hesabı Oluşturma

İnternet üzerinde bir web siteniz bulunuyorsa, info@siteadiniz.com, isminiz@siteadiniz.com şeklinde jenerik bir e-mail adresine ihtiyacınız varsa hosting kontrol paneliniz üzerinden kısa sürede e-mail adresinizi oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra oluşturacağınız e-mail adreslerini Microsoft Outlook ve benzeri e-mail programlarıyla senkronize ederek e-mail alma ve gönderme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. cPanel hosting kontrol paneli üzerinde domain ismine ait e-posta (e-mail) oluşturma hakkında bilgileri bu yazımızda resimli olarak sizinle paylaşacağız.

cPanel Üzerinde Domain E-mail Hesabı Oluşturma İşlemlerine Başlayalım

1. Öncelikle cPanel Hesabınıza Giriş Yapın

cPanel kontrol panelinize nasıl giriş yapacağınız bilmiyorsanız aşağıdaki bilgileri inceleyerek giriş yapabilirsiniz. cPanel giriş bilgileriniz hosting hizmeti almış olduğunuz firma tarafında size e-mail olarak gönderilmiş olmalıdır. Aşağıdaki bilgilerle panelinize giriş yapamazsanız hosting hizmeti aldığınız firmayla iletişime geçerek nasıl giriş yapabileceğiniz hakkında destek alabilirsiniz. Bir hosting hesabınız yoksa Hosting Paketleri içersinden size uygun olanı satın alabilirsiniz.

http://IPadresi/cpanel
http://www.siteadi.com/cpanel
http://cpanel.siteadi.com/
http://www.siteadi.com:2082/

2. E-mail sekmesinde bulunan Email Accounts seçeneğine tıklayınız.

3. Yukarıdaki resimde olduğu gibi Email Accounts sekmesine tıkladıktan sonra gelen ekranda aşağıdaki alanları anlatıldığı şekilde doldurunuz.

Email : Örneğin boşluğa info@siteadiniz.com yazarsınız ya da isminiz@siteadiniz.com
Password : Mail adresinizin şifresini giriniz. (Password Generator) seçeneğine tıklarsanız sistem sizin için otomatik olarak şifre belirler. Bu şifreyi bir alana kaydetmeyi unutmayın.
Mailbox Quota : Mail dosyalarınızın oluşturacağı boyutun limitini belirleryebilirsiniz. Unlimited seçeneğini işaretlerseniz limitsiz e-mail alanına sahip olursunuz.
Create Account butonuna basıp mailinizi oluşturun.

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(21 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top