X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Sadece
$12.65
ile Alan Adınıza Hemen Sahip Olun!

Kontrol Et Transfer Et
Lütfen alan adı transfer kodunuzu giriniz.
DEVAM ET

.com

$12.65

.com.tr

$2.28

.net

$11.77

.org

$11.93

.info

$14.84

.biz

$22.41

Size Sunduğumuz Ayrıcalıklar

WHOIS Yönetimi

Alan adınızın (WHOIS) bilgilerini kolay ve hızlı bir şekilde domain paneliniz üzerinden değiştirebilirsiniz.

DNS Yönetimi

Domain paneliniz üzerinden domain isim sunucusu (DNS) bilgilerinizi online olarak tanımlayabilirsiniz.

NAME SERVER Yönetimi

Name server oluşturma ve düzenleme gibi işlemleri kontrol paneli üzerinden anlık olarak yapabilirsiniz.

WHOIS Koruması

Alan adınızın whois bilgilerini kolay ve hızlı bir şekilde domain paneliniz üzerinden anlık olarak gizleyebilirsiniz.

ALAN ADI Yenileme / Uzatma

Alan adı tescil süresini, kontrol paneliniz üzerinden en az 1 en fazla 10 yıl olmak kaydıyla kolaylıkla uzatabilir ve yenileyebilirsiniz.

ALAN ADI Transferi

Farklı bir firmada bulunan alan adlarınızı, firmamıza transfer edebilirsiniz. Firmamızda bulunan alan adlarınızı da farklı bir firmaya online olarak transfer edebilirsiniz.

Alan Adı Kayıt ve Yenileme Ücretleri

Uzantı Kayıt Yenileme Transfer
.com $12.65 $13.46 $13.46
.net $11.77 $11.77 $12.12
.org $11.93 $11.93 $12.29
.info $14.84 $14.84 $14.84
.biz $22.41 $22.41 $22.41
.bz $35.93 $35.93 $35.93
.ca $13.33 $13.33 $13.33
.cc $13.84 $13.84 $13.84
.cn $7.77 $7.77 $7.77
.la $30.70 $30.70 $30.70
.com.mx
$18.92
$8.84
$18.92 $18.92
.vip $20.75 $20.75 $20.75
.store $69.08 $69.08 $69.08
.mom $44.23 $44.23 $44.23
.company $9.70 $9.70 $9.70
.com.br
$7.77
$7.53
$7.77
$7.77
$0.04
.today $26.27 $26.27 $26.27
.theatre $898.98 $898.98 $898.98
.feedback $34.56 $34.56 $34.56
.protection $3,590.24 $3,590.24 $3,590.24
.com.tr $2.28 $2.28 $2.28

Sıkça Sorulan Sorular

Domain Nedir ?

Domain Name (Alan Adı) hizmeti kullanıcıların web sitelerine erişebilmeleri için kullanılan isim uzantılarıdır. Domain isimleri olmasaydı kullanıcılar web sitelerine sadece açılımı (Internet Protocol Address) olan IP adresleriyle erişim sağlayabilirken, her web sitesi için farklı bir IP adresi ezberlemek gerekirdi. Google Chrome, Mozilla Firefox, Yandex, Safari ve benzeri web tarayıcılarına yazılan site adresleri DNS açılımı (The Domain Name System) sayesinde IP adresine dönüştürülür. Bu dönüştürme işlemi sonucunda kullanıcılar erişmek istedikleri web siteninin içeriğinin barındırıldığı sunucuya erişim sağlar. Buna örnek vermek gerekirse şu anda bu yazıyı okumuş olduğunuz https://www.burhost.com sitemizin IP adresi 93.89.17.225 olarak tanımlıdır. Yani siz web tarayıcınıza https://www.burhost.com yazdığınız zaman (The Domain Name System) devreye girer ve sizi 93.89.17.225 IP adresinde bulunan içeriğimize yönlendirir.

Domain Nasıl Alınır ?

Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı (domain name) tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Tescil hizmeti, belirli bir dönem için haklarını satın almış olduğunuz alan adının kullanım süresi süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve farklı kişiler tarafından kullanılmamasını sağlamaktadır. Domain Tescil Fiyatları Dünya genelinde Domain Tescil hizmeti sunan firmalarca belirlenmektedir. Domain Fiyatları bu hizmeti veren ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) firmalarda birbirine yakın olarak belirlenmektedir.

Domain Fiyatları

Domain Fiyatları bu hizmeti sunan (ISS) İnternet Servis Sağlayıcı firmaların belirlemiş olduğu rakamlara göre değişiklik göstermektedir. Domain Fiyatları konusunda firmalar arasındaki değişiklikler firmanın belirlemiş olduğu kar marjı ve izlemiş olduğu ticari politika sebebiyle oluşmaktadır. Domain isimleri tüm dünya genelinde ICANN olarak bilinen firma tarafından geliştirilmekte ve dağıtılmaktadır. ICANN üyesi olan firmaların sunmuş olduğu Domain Fiyatları üye olmayan firmaların ücretlerine göre daha düşüktür. Bunun yanı sıra Domain Fiyatları tamamen Domain Tescil hizmeti alacağınız aracı firmanın belirlemiş olduğu kar marjı ile ilgilidir. Dünya genelinde bir çok büyük şirket Domain Fiyatları konusunda en düşük fiyatları sunarak birbiriyle rekabet halindedir. Düşük fiyat politikasında firma daha fazla Alan Adı Kayıt (Register) ettirip daha fazla sayıda müşteri edinebilmek için bu yönteme başvurmaktadır. Domain Kayıt işlemleri öncesinde düşük fiyattan daha önemli olan ve dikkat etmeniz gereken bir husus vardır. Domain ismini düşük fiyatla almak her ne kadar avantaj gibi görünsede Domain ürününü üzerinde yapacağınız DNS, Name Server, Whois, Yenileme, Transfer ve diğer işlemlerin anlık olarak gerçekleşmesi çok daha önemlidir. Konuya hakim olmayan ve deneyimsiz kişi/firmalar gibi domain satıcılarından alacağınız Domain ürünleriniz üzerinde gerçekleştireceğiniz işlemler anlık olarak gerçekleşmez ise sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple Domain araştırması yaparken uygun fiyat ile birlikte domain isminizi kayıt edeceğiniz firmanın tecrübesi ve sektördeki güvenilirliği hakkında bilgi edinmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Domain Sorgulama Nedir ?

Domain Sorgulama Nedir ? Domain Sorgulama Nasıl Yapılır ? Domain Sorgulama işlemi domain tescil kayıt hizmeti veren firmalar tarafından ücretsiz olarak sağlanan bir hizmettir. Domain Sorgulama işlemleri özel yazılımlar sayesinde bir kaç saniyede gerçekleştirilebilmektedir. Domain Sorgulama işlemlerinde en fazla dikkat etmeniz gereken hususlarında başında, tescil edeceğiniz domain isminin .com, .net, .org uzantılarının kaydedilebilir olmasıdır. Domain isminizi tescil ederken bu üç uzantıyı da satın almanız projenizle ilgili detaylarda ileride sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir.

Hangi alan adı uzantısını seçmeliyim.

Dünyada kullanımı en yaygın olan alan adı (domain name) uzantıları sırası ile com, net ve org olarak sıralanabilir. Ancak domain tescil ettirmek istediğiniz alan adı için sadece .com uzantılı versiyonunu tescil ettirmeniz ileride markanız veya web siteniz için sakıncalı bir durum oluşturabilir. Bir başkası sizin tescil ettirmediğiniz uzantıları tescil ettirip kullanabilir, bu kasıtlı bir durum olmasa dahi markanız açısından rahatsızlık verici olabilir.

Bu duruma bir örnek vermek gerekirse , sadece mehmetemlak.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası mehmetemlak.net, bir diğer kullanıcı ise mehmetemlak.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Özellikle com net org gibi jenerik uzantılı domain ler ilk gelen alır prensibi ile tescil edildiğinden, bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olmayacaktır.

Dolayısı ile bir alan adı tescil ettirirken eğer müsait ise firmaniz.com firmaniz.net firmaniz.org firmaniz.info gibi yaygın kullanılan bütün uzantıları bir grup olarak birlikte tescil ettirmeniz tavsiye edilir.

Domain yönetimi için kontrol paneli sağlıyor musunuz?

Elbette, müşteri panelinizde yer alan domain yönetim sistemini kullanarak domain servisleri ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Domain Yönetimi işlemlerinde Yenileme, Transfer, EPP CODE (KEY), DNS Yönlendirme, Name Server Oluşturma, Whois Gizleme, Sahip Bilgileri düzeneleme işlemlerinizi hızlı olarak yapabilirsiniz. Ayrıca özel yazılımımız üzerinden gerçekleştirdiğiniz değişiklik işlemleri ICANN firmasına anlık olarak yansımaktadır.

Alan adı tescil siparişim ne kadar sürede aktive edilir?

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde siparişiniz anında onaylanır, havale/eft ile yaptığınız ödemeler, ödemenizin operatör tarafından teyid edilmesini takiben onaylanır. Havale ve EFT siparişleri haftaiçi ( Pazartesi 09:00 - Cuma 17:30 Cumartesi 13.30 ) mesai saatleri içerisinde banka hesaplarımız kontrol edilerek onaylanmaktadır.

Alan adımın tescil süresinin bitimine yakın bilgilendirme gönderiyor musunuz?

Evet, özel yazılımımız Domain Süresi bitiş tarihinden önce belirli aralıklarla size e-mail ve sms göndermektedir. Alan adınızın tescil süresi bitimine yakın süreler kaldığında, sms ve e-posta ile hatırlatma mesajları aldığınızda üye girişi yaparak Domain isminizin Süre Uzatma işlemlerini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

.tr uzantılı alan adı tescili için belge talep edilir mi ?

.tr uzantılı alan adlarının bazılarında belge ibraz mecburiyeti bulunmaktadır. Bu belgeler tescil işlemi sonrasında talep edilmektedir.

.tr uzantılı alan adı tescili ile ilgili gerekli belgeler için BURAYA tıklayın.

Domain tescilini yenilemezsem ne olur?

Alan adınızın tescil süresinin bittiği tarihten sonra sırasıyla yenileme ve geri kurtarma periyoduna girer. Bu periyotlarda alan adınız için hiç yenileme/kurtarma yapmadığınız taktirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir. Bu konuda bizim tavsiyemiz web siteniz için kayıt edeceğiniz Domain İsmi ürünlerinizi en az 2-3 yıl olarak kayıt etmeniz olacaktır. Domain isimlerinizi fazla süreler ile kaydetmek SEO çalışmaları konusunda etkili sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır.

Whois Bilgilerimi gizleyebilir miyim?

Whois bilgileri varsayılan ayar olarak erişime açık durumdadır. Dilerseniz sipariş sonrası domain yönetim panelinizden gizleyebilirsiniz.

Domain Transfer

Domain Transferi hem firmalar hem de Alan Adı sahibi değişikliği için yapılan bir işlemdir. İç - Dış Transfer olarak ikiye ayrılan Domain Transfer Etme işlemleri firmalar ya da kayıtlı kullanıcılar arasında belirli kurallar arasında çeşitli güvenlik önlemleri ve doğrulama yöntemleri eşliğinde yapılmaktadır. Domain Transferi işlemleri öncesinde Domain Kalan Gün Sayısı (Domain Bitiş Tarihi) önemlidir. Standart olarak en az 30 gün kaldığında yapılması gereken Domain Trasnfer işlemi sonrasında süre 1 Yıl olarak uzatılır. Önemli: Domain Transfer işlemleri 3-7 gün kadar sürebilmektedir. Domain Transfer işlemleri konusunda bilgi sahibi değilseniz firmamız yetkili ve bilgili personeli işlemler için size yardımcı olacaktır. Firmalar arasında yapılan Dış Domain Transferi işlemlerinde firmaların belirlemiş oldukları fiyat politikası geçerli olurken, kullanıcı arası transferlerde her hangi bir ücret talep edilmemektedir.

Domain Transferi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Domain (Alan Adı) Transferi firmaların kullanıcı/üye panelleri üzerinden kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Transfer işlemleri sırasında ihtiyaç duyulan Güvenlik (EPP) Kodu ve en önemli unsur Domain Sahibi tarafından ilk kayıt esnasında kullanılan e-mail adresinin erişilebilir olmasıdır. Transfer işlemleri başladığında bu e-mail adresine doğrulama kodu/linki gelmektedir. Bu kod/link belirlenen sürede onaylanmaz ise Domain Transfer işlemi iptal olur. Transfer işlemlerine başlamadan önce Domain EPP (Güvenlik) Kodu ve Alan Adı Sahipliği e-mail adresine erişim sağlayabildiğinizden emin olmalısınız.

Powered by WISECP
Top