Dns Bilgilerimiz
Linux DNS
ns3.burhost.com
ns4.burhost.com
Windows DNS
ns1.burhost.net
ns2.burhost.net
 
 
Domain Hosting E-Mail Depolama Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

DOMAİN HOSTING MAİL DEPOLAMA SERVİSLERİ KULLANIM SÖZLEŞMESİ

(İnternet üzerinden yapılan tüm sipariş ve başvurular için geçerlidir.)

Bu sözleşme, Burhost'un müşteriye domain, hosting, mail servislerinin satış ve kullanım şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Müşteri ve Burhost, aşağıda belirtilen şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmışlardır.

Taraflar: Burhost İnternet Ve Bilişim Hizmetleri Sözleşmenin bundan sonraki bölümünde kısaca "Burhost" olarak anılacaktır. Burhost/Türkiye Müşteri: Bu sözleşmeyi, Burhost'un online hosting satış bölümünde yapacağı başvuru esnasında onaylayan şahıs veya kurum.

SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİ VE SÜRESİ: Müşteri'nin Burhost'un web sitesinden yapacağı online başvuru ile sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşme süresizdir.

Bildirimler: Burhost, müşteriye yapacağı her türlü bildirim için, öncelikle müşterinin kayıt işlemi esnasında bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres olması konusundaki sorumluluk müşteriye aittir. Müşteri online kayıt esnasında ve/veya daha sonra Burhost'a bildireceği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu beyan eder. Burhost'a müşteri tarafından bildirilen bilgilerin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı meydana gelecek aksaklık ve zararlardan dolayı, müşteri Burhost'a hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacağını peşinen kabul eder.

BURHOST'UN SAĞLAYACAĞI SERVİSLER

Domain Hesabı Yönetimi: Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve bir kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Bize kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak işlemleri otomatik uygulamaya koyma hakkını veriyorsunuz. Her zaman kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğini sağlamakla yükümlüsünüz. Kullanıcı adı ve şifrenizin izinsiz kullanımının tespiti durumunda hemen bize durumu bildirmek zorundasınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak bütün işlemler, kayıt,domain silinmesi,domain taşınması, masraf ve bu işlemlerden doğacak sorumluluklar size aittir.

Domain Sözleşme Süresi: Bu sözleşme alan adınız için seçtiğiniz, kayıt ettiğiniz ve ödemesini yaptığınız süre boyunca geçerli olacaktır. Alan adınızı yenilerseniz yenileme zamanında geçerli olan kayıt sözleşmesi geçerli olacaktır. Eğer alan adınızı iptal eder,siler veya bir başka yazmana transfer ederseniz aramızdaki bu sözleşme otomatik olarak iptal olacaktır.

Domain Yetkilileri: Kayıt esnasında atamış olduğunuz idari, muhasebe ve teknik yetkililerin sözleşmeniz süresinde alan adınızın yönetiminde, alan adınızın silinmesi, transferi, değiştirilmesi, yenilenmesi veya ek başka hizmetlerin alınmasında tam yetkiye sahip olacağını anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Sizin adınıza atamış olduğunuz yetkililer işlem yapsa bile hala siz ve alan adınız bu sözleşmedeki düzenlemelere bağlı kalacaktır. Yetkilileri atamış olmanız yetkililer tarafından yapılacak tüm işlemleri kabul etmeniz anlamına gelmektedir.

Domain Taşıma ve Silme: Domain kayıt işleminden veya Burhoste taşınmasından sonra domain adınızın tanımlı yetkilisi tarafından Burhost dışında bir firmaya transfer olması silnmeniz veya süresi dolduktan sonra düşmesi sonucu oluşacak kayıplardan domain yetkilisi sorumludur domain yetkilisi olan kullanıcı email ve şifresinin güvenliği domaini hesabı yönetimi ve sahip bilgisi (whois)yazan bölümdeki yetkili sorumludur. Domain kayıt edildikten sonra ve domain transfer kodu oluştuktan sonra domain yetkilisi tarafından domain transfer edilebilir veya silinebilir.

Domain Transfer İşlemi: Alan adı tescil edildikten sonra en az 30 gün geçmiş olmalı ve bitiş süresine 30 günden fazla zaman kalmış olmalıdır.Bu iki süre arasında domaininizi transfer edebilirsiniz. Lütfen Domain sorgulama ile bu şartın doğruluğunu kontrol ediniz. Domain idari yetkili (Admin Contact) mailinin çalışır ve ulaşılır olması Domainin kayıtlı olduğu firmaya ödenmesi gereken borcunun bulunmaması. Alan adının transfer şifresini (authorization code, epp kodu) sahip olunmalı. Bu güncel şifre eski register kayıt firmasından istenmeli veya kontrol panellerinden alınmalıdır Domainin durumu aktif olması domain kilidi devre dışı olması. (bekleme, silinme durumlarında olmamalı)

Domain Ek Hizmetlerimiz: Alan adınızın kaydı ile ilintili bazı ek hizmetler sağlayabiliriz. Bu ek hizmetler (.Ek Hizmetler.) aşağıda belirtilmiştir. Bu hizmetler tarafımızdan herhangi bir zaman değiştirilebilir veya durdurulabilir. Bu hizmetler şu anda ücretsiz sunulmaktadır. İleride bu hizmetlerin ücrete tabi tutulabilmesi hakkını saklı tutmaktayız. Bu sözleşmedeki kurallarla beraber aşağıdaki kurallar da ek hizmetlere uygulanacaktır. Domain Ek Hizmet Açıklamaları Alan Adı Kilitleme. Bu hizmet alan adınızı kilitleyebilmenizi sağlar. Bu alan adınızın kilidinin çözülmemesi durumunda alan adınızın bilgilerinin değiştirilemeyeceği anlamına gelmektedir. Alan adınızı web sitemiz üzerinde bulunan kontrol paneliniz aracılığı ile kilitleyebilir veya kilidini kaldırabilirsiniz. Bu işlemi online olarak hesabınızdan yapabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş DNS Hizmetleri. Bu hizmet kendinize ait sunucu ip adreslerine dns tanımlama imkanı Burhost, müşterinin online başvuru esnasında bildirdiği servislerin kendi sisteminde kurulumunu gerçekleştirir, ilgili ücretlerin peşin tahsilatını takiben, müşterinin servislerini kullanıma açar ve müşteriyi bilgilendirir.

Ücretler Ve Ödeme: Müşteri, Burhost hosting servisleri ile ilgili kullanım ücretlerini ve ilgili vergileri (kullanılan servis içeriğine bağlı olarak) ödemeyi kabul eder. Ücretler, her kullanım dönemi başında peşin olarak tahsil edilir. Burhost, servis ücretlerini, müşteriye sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Burhost her türlü servis ücretlendirmesi ile ilgili düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Servis ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, Burhost web sitesi ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşterinin Burhost servislerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözleşme şartlarını ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul ettiğini belirtir. Müşteri sözleşmeyi dilediği anda, aylık hesap planlarında 5 işgünü önceden, yıllık hesap planlarında 15 iş günü önceden haber vermek şartı ile, Burhost'a yapacağı yazılı başvuru (posta, e-posta) yolu ile sonlandırabilir. Bu durumda, Burhost, müşterinin içinde bulunduğu kullanım dönemini takip eden dönem için yenileme işlemi yapmayacaktır. Sözleşmenin sona erdiği tarihte, müşterinin Burhost'a olan borçları, sonlanma tarihinde tahsil edilecektir. Sözleşmenin müşteri tarafından sonlandırılması durumunda, müşteriye ait Burhost'ta bulundurulan hizmete ait bütün kayıtlar silinecektir. Burhost, müşterinin tercih ettiği durumlarda yada talebi üzerine, servislerin bağlı bulunduğu alan adı ile ilgili yenileme işlemlerini gerçekleştirir.

Burhost'un Sınırlı Sorumluluğu: Burhost, MÜŞTERİYE SAĞLANAN SERVİSLERİN SÜREKLİLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN GEREKLİ ÇABAYI SARF EDECEKTİR. BUNUNLA BERABER, Burhost SERVİSLERİN MÜŞTERİNİN İHTİYAÇLARINI TAM OLARAK KARŞILAYACAĞINI, KESİNTİSİZLİĞİNİ, HATASIZLIĞINI VE GÜVENİLİRLİK SEVİYESİNİ GARANTİ ETMEZ. MÜŞTERİNİN BU SÖZLEŞME KAPSAMINDA SAĞLANAN HERHANGİ BİR SERVİSİN KULLANIMINDAN VE/VEYA KULLANILAMAMASINDAN DOLAYI OLUŞABİLECEK DİREKT VE/VEYA DOLAYLI ZARARLARINDA Burhost'un SORUMLULUĞU, EN FAZLA SAĞLANAN SERVİSLERİN TOPLAM BEDELİ KADAR OLABİLİR.

Burhost Kayıtlarının Geçerliliği: Aksi belirtilen durumlar hariç, müşterinin yapacağı online işlemler ile ilgili olarak, Burhost kayıtları geçerli sayılacaktır.

Müşterinin Haklarının Devri: Devir işleminden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklardan Burhost hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Servis Kullanım Şartlarının Kabulü: Müşteri, bu sözleşmeyi onaylayarak, yürürlükteki "Burhost Servis Kullanım Şartları"nı kabul etmiştir. "Burhost Servis Kullanım Şartları"nın geçerli hali, burada yayınlanmaktadır.

Online Sözleşmenin Geçerliliği: Müşterinin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, Burhost'un http://www.burhost.com adresine sahip web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşteri, Burhost servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

Uyuşmazlıkların Çözümü: İş bu sözleşmeden kaynaklanacak olan her türlü uyuşmazlığın çözümünde Bursa Asliye Ticaret Mahkemeleri ve Bursa İcra Müdürlükleri yetkilidir.

BURHOST SERVİS VE KULLANIM ŞARTLARI

Gerçekleştirilmesi Yasak Aktiviteler: Aşağıdaki aktivitelerin Burhost servisleri kullanılarak gerçekleştirilmesi kesinlikle yasaktır. Burhost, bu aktiviteleri gerçekleştiren kullanıcılara ait servisleri durdurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.

Yedekleme: Burhost'tan alınmış hosting hizmetlerinde yedek işlemleri müşteriye aittir. Burhost hiçbir şekilde müşteriye ait verilerin yedek işlemi ile sorumlu tutulamaz. Hesapların yedeklenmesi her Pazar günü yapılmaktadır. Tekrar, tekrar yapılan yedeklemeler daha önceki yedeklerin üzerine yazılır, yedekleri sadece bir hafta tutabiliriz. Yedekleme otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak yapılmakta, nezaketen sunulan bir hizmet olarak size verilmektedir. Burhost hesabınızla ilgili verilerinizden hayal edilebilecek hiçbir nedenle sorumlu değildir. Müşteriler yedeklerini kendileri saklama ve muhafaza etmekle sorumludur.

Spam Gönderimi: SPAM, alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların Internet yolu ile gönderimidir. SPAM gönderimi, Burhost'a olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda Burhost sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşterilere sağlanan servislerde aksamalara neden olabilmektedir. Burhost'tan SMTP hizmeti alanlar, SPAM gonderimi yapamazlar. Kendisine ait bir SMTP sunucusu bulunduran kullanıcılar, Burhost'tan SMTP hizmeti alsınlar ya da almasınlar, kendi sunucularındaki SMTP hizmetini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar.

Fikir Ve Sanat Eserlerine Yönelik Suçlar: Kişi ve/veya kurumlara ait copyright, tescilli markalar, servis markaları, ticari sırlar, yazılım korsanlığı ve patent haklarına karşı işlenebilecek ve "Fikir ve Sanat Eserleri Yasası", "Markalar Yasası", "Türk Ticaret Yasası", "Patent Haklarının Korunması Hakkındaki Yasa" kapsamında suç teşkil edecek davranışlar bu kapsamdadır. Ayrıca, kişisel haklara ve özel hayata tecavüz içeren davranışlar.

Genel Ahlaka ve Geleneklere Aykırı Davranış ve Yayınlar: Burhost servislerinin, kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışları gerçekleştirmek için kullanılması ve/veya buna aracı olunması.

Saldırgan ve Tehditkar Davranışlar: Burhost servislerinin, 3. şahıs ve/veya kurumlara karşı saldırgan ve tehditkar davranışlar içerecek şekilde kullanımı.

Diğer Bilgisayar veya Ağlara Yasadışı Yollarla veya Yetkisiz Erişim: Başkalarına ait bilgisayar, kullanıcı hesabı veya ağlara yetkisiz veya yasadışı yollarla erişmeye çalışmak ("hacking" veya "hacker" olarak tanımlanan davranışlar) ve sistemlere yasadışı veya yetkisiz şekilde ulaşmayı sağlayacak diğer aktiviteler ("port scan", "stealth scan" v.b. aktiviteler) için kullanılması.

Virüs, Kurtçuk, Truva Atı v.b. Zarar Vericilerin Dağıtımı İle İlgili Aktiviteler: Internet virüsleri, kurtçuk, truva atı, trojen gönderimi veya "pinging", "flooding", "mailbombing", "denial of service" gibi, diğer kullanıcıların, Burhost ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktiviteler.

Diğer Yasadışı Aktiviteler: Burada belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki yasalara aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivite.

İletişim ve Bilgi Adresleri: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır. Burhost sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Diğer Aktiviteler: Burhost kullanıcılarına, Burhost'nin ticari itibarına ve saygınlığına zarar verecek davranışlar. Yukarıda belirtildiği üzere, Burhost servislerinden faydalanan kullanıcılar, gerçekleştirdikleri aktivitelerin yasal sonuçlarından kendileri sorumludurlar. Burhost, haberdar olduğu zararlı aktivitelerle ilgili bilgi silme, web sitesinin yayınını durdurma, zararlı yayınları bloke edecek uygulamalar kullanma, Internet erişimini engelleme gibi önlemleri alma hakkını saklı tutmaktadır.

Değişiklikler: Burhost, sözleşme maddelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler aktif hesap sahibi müşterilerin sitemiz üzerindeki müşteri paneline duyuru olarak girilir. Bunun dışında mail veya başka bir iletişim kanalından yapılan değişiklikler bildirilmemektedir.

Fiyat Değiştirme: Müşterilerin ödemelerini yaptıkları periyot içerisinde süresi dolmadan bir fiyat değişimi yapılmayacaktır. Burhost listelenen fiyatları değiştirme ve hizmetler de verilen kaynak miktarlarını arttırma, azaltma hakkını saklı tutmaktadır. Buna göre örneklendirecek olursak yıllık ödeme yapmış kullanıcıdan 6 ay içinde yapılan bir fiyat değişikliği olursa süresi dolana kadar ekstra bir ücret talep edilmez. Ancak süresi dolduğunda yeni ödeme yaparken yeni tarifeden ödemek durumundadır. Bu kural düşen ödemeler içinde geçerlidir. Fiyatlarda oluşan düşüş nedeni ile müşteri geri iade talep edemez.

Para İade Garantisi: Satın alınan hizmetler için 15 günlük para iadesi garantisi mevcuttur. Satın aldığınız hizmetle alakalı direk Burhost ile ilgili memnuniyetsizliğinizi geçerli bir sebeple bildirmeniz durumunda veya satın aldığınız hizmeti yine geçerli bir sebeple kullanamıyor olmanız durumunda 15 gün içerisinde herhangi bir kesinti uygulanmadan ücret iadesi yapılacaktır. Bu iadeden doğan bankalar tarafından alınan komisyonlar ve fatura iadesinden doğan posta veya kargo ücretleri iade edilen ücretten kesilmek zorundadır. Yinelenen ödemesi aylık olan tüm ürün ve hizmetlerde para iade garantisi söz konusu olamaz. Para iade garantisi sadece 3 aylık ve üzeri periyotlarda ödeme yapan kullanıcılar yararlanabilmektelerdir. Ödemesi aylık yapılan ürünlerin dışında kalan daha uzun süreli ödemeler iade edilebilir.

SÖZLEŞMENİN SONLANMASI: Burhost, müşteriye 5 işgünü önceden yazılı bildirim yaparak, bu sözleşmeyi sebep göstermeden sonlandırabilir. Bu durumda, müşterinin Burhost'a ödemesini önceden gerçekleştirdiği, ancak kullanımı gerçekleşmeyen servislerle ilgili ücretler, müşteriye iade edilir. Müşterinin bu sözleşmede veya Burhost Servis Kullanım Şartlarında belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda, Burhost, müşteriye sağlanan servisleri önceden haber vermeden sonlandırabilir ve sözleşmeyi sonlandırabilir. Bu durumda, müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez. Müşteri sözleşmeyi dilediği anda, 5 işgünü önceden haber vermek şartı ile, Burhost'a yapacağı yazılı başvuru (posta, e-posta) yolu ile sonlandırabilir.